Новорічно-різдвяні свята завершилися, тож у смітниках вже з’являються сезонні відходи – від маленьких, зроблених з гілочок і аж до двометрових ялинок. Комунальники закликають львів’ян здавати використані дерева у пункт збору, який запрацює 22 січня в парку Франка.
Головне новорічно-різдвяне дерево Львова на просп. Свободи сьогодні почали розбирати. Іграшки й освітлення ховають до наступного року. Саме ж дерево не потрапить на сміттєзвалище перегнивати, запевняють комунальники. Його мають намір використати як вторинну сировину.
«Гілки подрібнюємо, а стовбур спалюємо. Маємо твердопаливний котел, яким опалюємо теплиці», – розповів майстер ЛКП «Зелений Львів» Назар Процакевич.
У теплицях ЛКП «Зелений Львів», що на вул. Замарстинівській, вирощують квіти та вазони для міських клумб. Рости в холоді особливо вибагливі рослини не можуть. Деякі готують для відновленої оранжереї. У такому випадку треба підтримувати температуру мінімум +15 градусів.
«Засіваємо насіння тут в ящички і вирощується розсада. Потім пропіковуємо, садимо в палети. Вони ще тут дорощуються. А потім вже в більші горщечки», – розповів керівник ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.
Опалювати блакитним паливом теплиці зараз не вигідно. Тож газовий котел стоїть без діла. Кочегарить без упину натомість твердопаливний. За сезон тут спалюють до 300 кубів дров. Тож зайвою деревина не буде.
«Там є смола. Вона швидко горить. Порізали на кусочки. Є дрова і ялинку розпалюємо», – зазначила кочегар пані Люба.
Львів'яни ж зазвичай викидають ялинки на смітники по святах. «Не задумувалися, бо не маємо власного транспорту. Якби це було близенько. В нашому районі. То ми не проти так утилізувати», – запевнила львів'янка Анна.
Комунальники ж закликають містян вже цієї п’ятниці приносити так би мовити «відпрацьовані» живі ялинки у парк Франка. Там працюватиме мобільний пункт збору.
«Усі, хто можуть збирати ялинки, хай збирають їх і привозять до нас на Замарстинівську, 167а. Ми їх тут утилізуємо. Поки почнемо з парку Франка, а там далі побачимо», – розповів керівник ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.
Якщо ж експеримент буде вдалий і львів'яни відгукнуться на ініціативу міських екологів, то тимчасові мобільні пункти розгорнуть і в районах на базі жеків.