У Львові працюють над аркою біля пам'ятника Бандері

10:00, 22 липня 2011

На 21 липня біля пам'ятника Степанові Бандері у Львові тривають роботи з облицювання гранітом тріумфальної арки. Обсяг фактичного облицювання гранітом становить 230 м.кв.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.

Виконавець доставив на будівельний майданчик 50 м. кв. гранітних плит для майбутнього облицювання.
Тривають підготовчі дії до підписання Договору між авторською групою проекту та Оргкомітетом із спорудження пам'ятника Степанові Бандері на предмет оплати із створення та виготовлення картушів та барельєфів Тріумфальної арки.

Як інформував ZAXID.NET, загальна кошторисна вартість робіт із спорудження - понад 8,5 млн грн, самої скульптури – 400 тис. грн.

У 2003-2009 роках на будівництво пам’ятника Бандері у Львові було освоєно 6 млн 483 тис. 916,99 грн. Основним замовником тоді було управління капітального будівництва Львівської ОДА. Вартість незавершеного будівництва на 1 січня 2010 року була оцінена у 3 млн 219 тис. 115,03 грн.

У бюджеті розвитку Львівщини на 2011 рік передбачено видатки на роботи з облицювання стели за пам’ятником Степану Бандері гранітом та реконструкцію площі Кропивницького у сумі 2,4 млн грн. Із них на 20 травня уже було виділено 1,2 млн грн.

Нагадаємо, проект монумента затвердили в 2002 році. Переміг проект скульптора Миколи Посікіри і архітектора Михайла Федика. Будівництво розпочато наприкінці 2003 року. Офіційне відкриття пам'ятника відбулося 13 жовтня 2007 року напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці. 1 січня 2009 року, до 100-річчя з Дня народження провідника ОУН, обіцяли завершити весь комплекс Стели української державності, який відображено у 30-метровій арці на чотирьох колонах.

Ансамбль на площі Кропивницького має виглядати так: попереду чотириметрова бронзова скульптура Степана Бандери, за нею – тризуб з рельєфами і тріумфальна арка на чотирьох опорах, кожна з яких символізуватиме певний час українській державності. Перша опора – Княжа пора, друга – час козацтва, третя – період Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки, четверта – сучасний час незалежності України.