У Львові представили унікальні відреставровані Великодні твори іконографії

18:08, 30 березня 2010

30 березня у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкрилася виставки творів іконопису ХV – ХVІІІ ст. «Від Тайної вечері до Воскресіння». У п’яти тематичних залах музею - близько 120 творів - «Страсті Христові», «Розпяття з пристоячими», «Плащаниця», «Спас – виноградна Лоза», «Зішестя в ад».

Про це повідомила на відкритті виставки її співкуратор Роксолана Косів.

За її словами, загалом у музеї є найбільша в Україні колекція плащаниць – на виставці представлено 28 із 73. «Тут також присутні однофігурні плащаниці і багатофігурні, а також оплакування Христа ангелами – це середньовічні плащаниці», - зазначила вона.

«В експозиції - пам'ятки із фондів музею, об'єднаних темою Страстей і Воскресіння Господнього. Вони відображають основні події Страсного тижня - від Тайної вечері, Розп'яття, покладення Спасителя до гробу до тріумфу Воскресіння та символіко-богословського осмислення Євхаристії, вираженого в сакральній традиції алегоричним зображенням Христа-Виноградаря («Спас-Виноградна Лоза»)», - зазначив старший науковий працівник Відділу давнього українського мистецтва Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Роман Зілінко.

«Над виставкою працювали близько 40 реставраторів протягом 3 років. Тут представлено 80-85% творів, які взяті із фондів, які раніше не виставлялися. Виставка є результатом співпраці працівників відділу давньоукраїнського мистецтва та реставраторів темперного та олійного малярства і тканин науково-дослідного реставраційного відділу», - зазначив співкуратор виставки Володимир Мокрій.