У середу, 26 липня, був укладений меморандум про партнерство між громадською організацією «Клуб Ділових Людей» та управлінням інвестицій та проектів департаменту економічного розвитку Львівської міськради для підтримки представників малого бізнесу, які виходять на зовнішні ринки. Про це ZAXID.NET повідомив голова «Клубу Ділових Людей» Микола Савуляк.
За його словами, однією з найбільших проблем є низька поінформованість представників малого бізнесу про можливості виходу на зовнішні ринки, відповідні інструменти тощо.
«Також варто зазначити, що інформування щодо використання торгівельних квот чи інших привілеїв при експортно-імпортних операціях є непрозорим», – зазначив Микола Савуляк.
При цьому, за його словами, на сьогодні немає мережі торгових представництв України за кордоном, які б активно стимулювали експорту українських товарів.
«Якщо б я хотів експортувати свої товари у Польщу, то за великим рахунком мені там немає куди звернутися за підтримкою. Український підприємець за кордоном є сам на сам із ринком», – сказав він.
Крім цього, малі підприємства мають проблеми у роботі з митними брокерами. За його словами, через їх некомпетентність, підприємці мають проблеми і додаткові витрати. Тому необхідно напрацювати реєстр митних брокерів, які себе добре зарекомендували, і з якими зможуть співпрацювати малі підприємства.
На виконання згадуваного меморандуму, восени у Львові для підприємців організовуватимуть тематичні семінари. На думку керівниці управління інвестицій та проектів ЛМР Ольги Сивак, першочергово варто провести семінари про можливості участі підприємців у міжнародних виставках, бо це дає змогу представити свою продукцію за кордоном та знайти партнерів, а також проводити галузеві семінари, де підприємці більш детально обговорюватимуть проблеми, властиві для їхнього виду діяльності.
За її словами, у виході на зовнішні ринки у Львові зацікавлені малі підприємства харчової, легкої промисловості, представники галузі деревообробки, металооборобки.
Керівник швейного підприємства, що випускає одяг для дітей та дорослих із бавовни під торговою маркою Vesta Coton Style Марія Мацевко зазначила ZAXID.NET, що початку зовнішньоекономічної діяльності перешкоджають тривалі бюрократичні процедури.
«Спершу ми шили одяг на давальницькій сировині на експорт. Два з половиною роки уже розвиваємо свою торгову марку. На її реєстрацію пішло дуже багато часу. Система реєстрації є складна, і дуже довго перевіряли документи. Необхідні кроки, щоб пришвидшити цю процедуру. Також необхідно спростити і пришвидшити процедуру отримання дозволів на експорт-імпорт на митниці», – зазначила вона.