У межах кампанії «Єдина стратегія конкурентоспроможності Львова», модератором якої виступає Інститут міста та Львівська міська рада, 8 грудня у Львові презентували стратегію культурного Львова, стратегію «План збереження історичної забудови м. Львова» та комплексну програму збереження історичної забудови м. Львова.
«Усі три запропоновані культурні стратегії потрібні місту. Але вони не покривають всього спектру культури у місті. Нам потрібно зрозуміти, як ми хочемо, щоб місто розвивалося. Туризм, про який увесь час говориться, живиться за рахунок культури. Я би не хотів, щоб культура у місті розвивалася для туристів. Передусім вона повинна розвиватися і зберігатися для нас, мешканців цього міста. Культура – для міста, а не тільки для туриста», - зазначив під час обговорення голова Фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» Андрій Салюк.
Як зазначив голова ГО «Асоціація музеїв і галерей» Зеновій Мазурик, туризм не головна мета розвитку міста. «Кожна гілка культури має свою стратегію, свій розвиток. Треба виробити стратегію, що об’єднає всі ці галузі. Завдання міста об’єднати ці галузі. Для сфери культури треба змінювати менеджмент, має пройти зміна поколінь у закладах культури, а також треба сприяння активізації недержавного сектору», – зазначив Зеновій Мазурик.
Експерт «Німецького товариства технічної співпраці» (GTZ) Іріс Ґляйхман зазначила, що у Львові є багато креативу, щоб розвивати місто не для туризму. «Мені видається, що культура сама по собі вже проявляється у місті. Ті люди, які ходять у театр, це львів’яни, а не туристи. Ці люди творять культуру самі по собі. В Україні, як і в Німеччині, актуальна тема зменшення населення. Отож треба думати, що запропонувати населенню, яке зараз живе в місті. На якість життя людей в місті впливає якість і кількість театрів, шкіл, спортивних майданчиків, на яких можна провести свій час. Школи, театри, майданчики стосуються культури, і туристам вони теж потрібні. Місто має великий потенціал», - зазначила Іріс Ґляйхман.
За її словами, Львову треба визначити, яких туристів він хоче бачити, і на скільки часу.
Нагадаємо, розробка «Єдиної стратегії конкурентоспроможності міста» є пілотним проектом фонду «Ефективне управління». Фонд у 2008 році проводив аналіз міст України, а Львів було обрано містом для впровадження пілотного проекту конкурентоспроможності регіонів. Сьогоднішнє завдання – інтегрувати усі стратегічні напрацювання щодо різних сфер життя міста в одну стратегію, зрозумілу і підтриману усіма львів’янами.
Загалом Інститут міста зібрав понад 115 стратегій, концепцій та програм конкурентоспроможності Львова.