Реформу у райвідділах міліції Львівщини, яка в рамках експерименту стартувала у червні цього року на базі Самбірського міськвідділу, розширили на чотири сусідні райвідділи. 7 серпня у Львові офіційно презентували новий етап експерименту.
Після того, як реформу МВС у Самборі визнали успішною, Міністерство внутрішніх справ розпорядилося поширити експеримент у Жовківському, Турківському, Старосамбірському та Мостиському районах.
У цих районах створять оперативні групи реагування, які виїжджатимуть на місце події замість слідчо-оперативної групи. Їх забезпечать автомобілями та засобами зв’язку. Експеримент триватиме до кінця вересня.
Під час офіційної презентації, на яку були запрошені представники влади та керівництво Львівського обласного управління міліції, яке куруватиме процес експерименту, усі говорили про те, що міліція насамперед повинна якісно змінити підхід до роботи з населенням.
«Я хочу згадати результати минулорічного дослідження, яке засвідчило, що більшість працівників міліції готові до змін. І неважливо, чи це 70%, чи 90%, але це показує, що в організації є дуже багато людей, які готові працювати для того, щоб служити людям», – наголосив голова регіонального відділу консультативної місії ЄС Удо Мьоллєр.
В експерименті будуть задіяні усі працівники райвідділів, в кожному з яких приблизно 120 – 150 міліціонерів. Нікого не звільнятимуть і не набиратимуть нових працівників.
«Потрібно змінити своє ставлення, змінитися самому. У цьому випадку не всі готові мінятися. Вони хочуть міняти інших, а при цьому самі не змінюють ні поведінки, ні ставлення до людей і до роботи», – зазначив начальник штабу ГУМВС в Львівській області Юрій Гладун.
Зарплата працівників райвідділів міліції залишиться на рівні ₴2,5 тис. Найближчим часом її піднімати не планують.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка зауважив, що така низька оплата праці може стати причиною відтоку кваліфікованих кадрів з органів внутрішніх справ.
Ректор університету внутрішніх справ Валерій Середа додав, що зараз на базі університету внутрішніх справ готують нових поліцейських за іншою програмою. Окрім професійних навичок, велика увага приділяється вмінню правоохоронців спілкуватися з людьми.
«Це фактично буде нова генерація правоохоронців. Їх вчать за новою програмою. Навчання не закінчиться навіть після того, як вони покинуть стіни університету. Воно продовжуватиметься уже в процесі їхньої служби. Досить велика увага в навчанні у нас приділена вмінню спілкуватися з населенням», – наголосив він.
Додамо, що суть реформи полягає у тому, що всіх міліціонерів райвідділу ділять на 4 групи швидкого реагування та розподіляють між ними територію обслуговування і обов’язки. Ці групи забезпечать автомобілями та засобами зв'язку.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков визнав, що експеримент зі зміни моделі районного відділення на прикладі Самбора виявився успішним і повідомив, що така реформа буде поширена на Львівську область.
Усі фото: Мирослав Пархомик