У Львові презентували доповнене видання "Знане і незнане про Антонича"

10:26, 18 травня 2011

17 травня у львівській книгарні "Є" відбулася презентація нової книги "Знане і незнане про Антонича: матеріяли до біографії Богдана Ігоря Антонича" за участі автора, українського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця та співавтора й дослідника – Данила Ільницького.

Презентація зібрала близько 80 осіб, які почули про те, як знаходив інформацію про Антонича поет і громадський діяч Ігор Калинець. Серед гостей були – ректор Львівського національного університету ім. І.Франка Іван Вакарчук, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та ін.

У вступному слові модератор презентації Анастасія Левкова зазначила, що ця книга – це найповніша біографія Богдана Ігоря Антонича. Багато із описаних у книзі подій (віднайдення могили Антонича, заходи популяризації його творчості у 1960-х та 1980-х роках) пережив сам Ігор Калинець, як їх ініціатор та активний учасник.

Ігор Калинець нагадав, що у вересні минулого року у Львові представили першу книгу «Знане і незнане про Антонича», яка вийшла у львівському видавництві «Друкарські куншти».

«Поки успішно продавалася ця книга, з’явилися нові факти з біографії Антонича», - розповів письменник.

Доповнена книга (теж вийшла у львівському видавництві «Друкарські куншти») відрізняється від першої вдвічі більшим обсягом тексту. Кількість ілюстрацій у новому виданні є більшою втричі. Видання містить такі розділи: "Дитинство", "Гімназія", "Університет" (автором розділу є Данило Ільницький), "Гурток україністів, АНУМ, УТБ", "Левандівська "Просвіта", "Антоничі в Бортятині" (автором розділу є Ольга Дядинчук), "Публікації", "Опера "Довбуш"", "Творчий процес", "Друзі", "Недуга", "Похорон", "Портрет", "Могила", "Наречена", "Архів".

До написання цієї книги долучилося ще двоє людей, зокрема розділ "Університет" написав Данило Ільницький, дослідник життя і творчості Богдана-Ігоря Антонича, упорядник "Повного зібрання творів" Антонича (Львів: Літопис, 2009), а розділ "Антоничі в Бортятині" - Ольга Дядинчук, директор музею-садиби Антоничів у селі Бортятині Мостиського району Львівської області, де тривалий час проживали батьки Б. І. Антонича (там і поховані), і де бував сам поет.

Данило Ільницький розповів, що коли ознайомитися з курсами Антонича, то розумієш, що було б добре дещо перейняти зараз. «Для прикладу, за часів Антонича вивчали конкретні тексти, а не нагромаджували програму. Вихід цієї книги певним чином приурочено також до 350-річчя університету», - сказав він.

«І хай Поет жив не тут і його «дім не тут», та все-таки наша мета – волею багатьох на мить затримати його на цій Землі, у нашому місті і саме тоді – у десятих, двадцятих, тридцятих роках ХХ ст. - шляхетна», - пише у книзі Ігор Калинець.

Цінність книги і в "Додатках", у яких - статті Дмитра Бучинського, Валеріяна Ревуцького, Ірини Калинець, Івана Гречка, а також листи Ольги Олійник до о. Йосифа Кладочного і Миколи Неверлого, документи КГБ за 1987 р. та список усіх лауреатів літературного конкурсу "Привітання життя" імені Богдана Ігоря Антонича. Завершується книжка віршем учасника цього конкурсу, львівського поета Романа Тарнавського.