У Львові презентували книжку «У пошуках єдності християн»

22:11, 28 березня 2012

28 березня у львівській книгарні «Є» презентували нову книгу видавництва «Дух і Літера» - «У пошуках єдності християн». Під час презентації представники різних конфесій обговорили своє бачення християнських традицій, історію та вчення сучасної богословські думки. У презентації взяв участь зокрема віце-ректор Українського католицького Університету Мирослав Маринович.

«Сьогодні ми представляємо книгу з нашої збірки, «Бібліотека Клементина, яка має назву «У пошуках єдності християн». Ця книга була перекладена з англійської та містить матеріали конференцій, які були приурочені до 40-ї річниці Ватиканського собору.

Книжка складається із статей Вальтера Каспера, Курта Коха, К'яри Любіч та інших богословів.

«Це ключові автори другої половини XX ст., які глибоко досліджують тему даної книги, і не тільки»,  - розповів редактор видавництва «Дух і Літера» Олексій Сігов.

 «Богослов’я – це наука про Бога, і наука Бога водночас. Це, з одного боку наука, яка бере Бога як об’єкт дослідження, досліджуючи духовні феномени, в яких проявляється усе божественне, яке формує людину як образ божий у людині. А з іншого боку, це наука яка дозволяє жити Богом,  яка дозволяє відчути його в собі. Цеі є Богословство», - зазначив Мирослав Мартинович у коментарі ZAXID.NET після презентації книжки.

«Тобто преображати цей світ через мовлене слово через духовні феномени і тим самим наважуватися бути співтворцем Богові. Ми як діти Божі прийшли в цей світ покликані преобразити усе через Богослов’я. Ми розкодовуємо те, що ми можемо назвати мовою Бога. Тобто все те що є навколо нас – це і мова Бога… Ми тільки повинні навчитися її розуміти. Богослов’я ж допомагає нам в цьому», - додав він.

За його словами, на сьогоднішній день саме видавництво «Дух і Літера» доносить до нас це вчення.

На сьогоднішній день видавництво - це такий собі потужний інструмент, видавничої справи, який допомагає більше та глибше вникати у релігійний світ.

Довідка: Другий Ватиканський собор Католицької церкви, присвячений екуменізму. Затверджено папою Павлом VI 21 листопада 1964 року, після того як він був схвалений на соборі. За остаточний варіант документа висловилося 2 137 учасників собору, проти – 11. Свою назву отримав за прийнятою в католицизмі практиці за своїми двома першими словами. Декрет присвячений екуменізму, як його розуміє Католицька церква. Преамбула декрету констатує, що прагнення до християнської єдності є нагальною задачею для християн, і що «поділ прямо суперечить волі Христа, служить спокусою для світу і завдає шкоди найсвятішій справі – проповіді Євангелія всьому творінню».