31 січня у Львові презентували монографію Ігоря Скочиляса «Галицька (Львівська) єпархія XII-XVIII ст.: організаційна структура та правовий статус». Монографія про те, яку роль відігравала Галицька (Львівська) єпархія вподовж 650 років.
"Це не перша книга молодого історика Ігоря Скочиляса. Це п’ята його монографія. Тут автор відважно пропонує методологію і синтетичний погляд на 650 років історії. У книзі є дуже свіжі погляди поруч знаних історичних документів (монографія містить велике число посилань). У розділах автор розкриває те, що особливо ніхто не знав, ніхто не задавався питанням: "А як воно властиво було?", - зазначив на презентації ректор УКУ о. Борис Ґудзяк.
Як розповів історик, декан гуманітарного факультету Українського католицького університету Ігор Скочиляс, історію минулого у сучасному світі по-новому можна трактувати. "Роль Галицької (Львівської) єпархії ніби накривала плащем і допомогла зберегти культуру народу. Єдність зберігалася на рівні парафії та на рівні території. Є упередження до галичан і до Галицької (Львівської) єпархії, але раніше до єпархії входили ширші території, зокрема Чигирин і Суботів, північ Одеської області, територія Румунії та Молдови, Придністров’я. Всім відоме галицьке вітання "Слава Ісусу Христу! Слава на віки!", однак ця традиція вітання прийшла до нас в другій половині XVIII ст. з Київщини", - зазначив історик.
Як повідомив ZAXID.NET Ігор Скочиляс, над монографією він працював довго: близько 15 років пішло на збір матеріалу, і 3 роки на сам процес написання книги. "Це перший том трилогії. Маю надію, що другий том з’явиться уже цього року", - сказав він.
Монографія містить 831 сторінку.