17 березня у Львові відбулася презентація книги «Крути. Січень 1918: документи, матеріали, дослідження, кіносценарій». Саме у ці дні 1918 року Герої Крут були перепоховані на Аскольдовій горі. Голова ЛОО «Просвіта» Ярослав Пітко заявив, що книга може бути доброю базою для ґрунтовного, аргументованого протистояння словоблуддю вишколених антиукраїнських політиків.
Як повідомив кореспондент ZAXID.NET , Я.Пітко звернувся до вчителів, присутніх на презентації: «З такими, як Табачник, хитрими лисами, треба глибоко знати історію, а не поверхово, щоб уміти ставити їх на місце. Особливо важливо, взяти це на озброєння нашим вчителям, що виховують нове покоління».
Як зазначив під час презентації керівник Видавничого центру «Просвіта», що здійснило публікацію, Василь Клічак, автором ідеї та упорядником книги є народний артист України Ярослав Гаврилюк. Редакційну колегію книги очолив доктор історичних наук, лауреат Шевченківської премії Сергій Білокінь.
Він повідомив, що 16 лютого у Житомирі оргкомітет премії ім. І.Огієнка проголосував за присвоєння Я.Гаврилюку цієї премії.
За словами В.Клічака, книга на сьогодні є найбільш повним зібранням матеріалів про бій під Крутами та « крутчан», навіть у порівнянні із першим її виданням у січні 2009 року на державне замовлення у межах програми «Українська книга». Перевидання поповнилося статтею С.Білоконя та наданою ним статтею 1930 року з львівського журналу «Життя і Знання» - «Глухівська трагедія» невідомого автора, що писав під псевдонімом Ілля Рогатинський.
В.Клічак пояснив появу у книзі кіносценарію про Крути: «Указ Президента В.Ющенка щодо відзначення 90-річчя Крут не був виконаний повністю. Так і не з’явився пам’ятник на Аскольдовій горі, є лише меморіальний комплекс на станції Крути. І не знято фільму, хоч сценарій Кортяка і Гаврилюка був. Ми вмістили його, бо немає фільму». Видавець додав: «Нам необхідні фільми про сторінки нашої історії, щоб реагувати на сьогоденні події. Фільму про Крути не знімають, а тим часом, всі ми знаємо, очікується вихід фільму «Біла гвардія».