У Львові презентували нові норми будівництва паркінгів

15:00, 9 лютого 2009

Сьогодні, 9 лютого, у Львові відбулося спільне засідання Ради з питань будівництва паркінгів, гаражів та автостоянок при Мінрегіонбуді України та архітектурно-містобудівної ради Львівської міської ради, на якому обговорювалися шляхи розв’язання проблем із паркуванням автотранспорту. Заступник голови Ради з питань будівництва паркінгів, гаражів та автостоянок при Мінрегіонбуду України Юрій Тарас поінформував, що з 1 лютого 2009 року набули чинності зміни до державно-будівельних норм, що забезпечують правову базу для будівництва паркінгів в Україні.

"Міністерство створило правову базу, яка дозволяє створити будь-яку кількість паркінгів на будь-яку кількість паркомість, підземні і наземні. Естафетна паличка передана місцевим владам. Першим зацікавився Львів", - зазначив Юрій Тарас.

За його інформацією, відповідно до цих змін, у житлових районах має бути забезпечене постійне зберігання усіх автомобілів, які належать мешканцям цього району, а також тимчасове зберігання автомобілів відвідувачів на рівні 20% від розрахункового парку автомобілів жителів району.

Належну увагу приділено зонам під’їзду спеавтотранспорту - комунального, автомобілям швидкої допомоги, пожежників, міліції. У цих зонах паркування автомобілів заборонене.

Мінрегіонбуд рекомендує реконструювати існуючі кооперативи одноповерхових гаражів у 3-5-поверхові механізовані гаражі, аналогічно - і відкриті автостоянки. Біля транспортно-пересадкових вузлів, наприклад станції електропоїздів, перехрестки транспортних магістралей, слід розміщувати багатоповерхові гаражі. Це має допомогти зменшити потік автомобілів, що в’їжджають щодня в місто. Їх водії можуть паркувати авто у цих "пересадкових" паркінгах, й далі користуватися послугами громадського транспорту.

За словами Ю.Тараса, Мінрегіонбуд зайняв принципову позицію щодо паркування автотранспорту в історично сформованому середовищі, в межах ареалів історико-архітектурнїо спадщини. Тут можуть розміщуватися виключно підземні паркінги.

Керівник архітектурно-планувальної майстерні №2 інституту "Містопроект" Віталій Дубина, презентуючи проект відкоригованого генерального плану Львова, показав, що більшість запропонованих Мінрегіонбудом новацій враховані в генплані для розв’язання транспортних проблем Львова. Зокрема, передбачено будівництво багаторівневих надземних паркінгів у житлових мікрорайонах та на транспортних вузлах і будівництво підземних паркінгів в центральній частині Львова.

За інформацією В.Дубини, на сьогодні у мешканців Львова налічується 125 тис. автомобілів. Рівень автомобілізації складає 170 автомобілів на 1 тис. мешканців. На сьогодні лише 55% забезпечені паркомісцями.

Генпланом передбачено, що у 2012 році кількість авто у львів’ян зросте до 145 тис. Рівень автомобілізації - до 200 автомобілів на 1 тис. мешканців. У 2025 році кількість автомобілів прогнозується на рівні 225 тис., а рівень автомобілізації - 300 авто на 1 тис. мешканців. "До 2025 року потрібно забезпечити 155 тис. паркомісць. Частину із них зможуть забезпечити забудовники, які будуватимуть нове житло. Це - на рівні 50-55 тис. стоянок. Ще 100 тис. має забезпечити місто", - поінформував В.Дубина.