У Львові в Українській академії друкарства презентовано посібник «Можливості Twitter для журналістів». Презентація відбулась в межах однієї з навчальних сесій Школи Інтернет-журналістики, яка розпочала свою роботу у лютому 2010 року.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі ГО «Свобода слова», посібник розробила команда МГО «Інтерньюз-Україна» у межах проекту Твіттер-трансляції президентських виборів 2010, відомого для Інтернет-аудиторії за хештегом #elect_ua. Презентацію посібника для 40 слухачів Школи Інтернет-журналістики провели запрошені організаторами Школи тренери – керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна» і співавтор посібника Віталій Мороз та журналіст, директор PR-агенції «Brandсom» Ірина Маркова.
За словами керівника програм нових медіа МГО "Інтерньюз-Україна" Віталія Мороза, посібник – це одна з перших в Україні спроб систематизувати практичний досвід використання Твіттера в українських реаліях і показати можливості застосування цього одного з найбільш популярних сервісів мікроблогів у світі. Посібник створено для журналістів, які не стикалися з Твіттером або недостатньо про нього знають. Посібник складається з 8 частин, містить теоретичні і практичні розділи.
На 15 квітня 2010 року аудиторія Твіттера становить 105 мільйонів користувачів з усього світу. Темпи зростання аудиторії сервісу – 1900% на рік. Згідно з даними Яндекс-Україна, станом на 1 березня 2010 року в Україні було 36 тисяч користувачів
Проект “Школа Інтернет-журналістики” було започатковано з ініціативи громадської організації «Свобода слова» спільно з Українською академією друкарства за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Слухачами школи є 40 студентів різних спеціальностей (журналістика, редагування, політологія, економіка, туризм) Львівського національного університету імені Івана Франка та Української академії друкарства. Їх відібрали на конкурсній основі. Навчання у школі є безкоштовним і триватиме дванадцять місяців.