У Львові, 8 листопада, під час засідання ГО «Європейська Галицька Асамблея» презентували проект під назвою «Ковчег Галичина», метою якого є відродження та збереження культурних пам’яток у містах і селах Галичини, повідомила прес-служба організації.
«Йдеться про співпрацю з містами та містечками всієї Галичини. Адже є активні спільноти, що мають цікаві ідеї, як розвивати своє містечко, як розвивати культурну спадщину, як розвивати все, що сприяє пожвавленню громадського життя в цих містечках, але при цьому не знають, як це зробити, або не мають на це грошей. Отже, ми беремо на себе посередницьку функцію, як це випадає громадській організації, тобто, беремося допомогти випрацювати проект і знайти партнерів, які дадуть кошти на його реалізацію», – наголосив голова «Європейської Галицької Асамблеї» Володимир Павлів.
Прикладом такої співпраці без державного фінансування став порятунок костелу у селі Язлівчик Бродівського району, який перенесли до «Шевченківського гаю». Онищенко зазначила, що коли нема фінансування від держави, то потрібно шукати шляхи вирішення проблеми через особисті контакти.
«Одним з таких моїх знайомств було знайомство з професором Романою Цєльонтковською з Гданська. Наших спільним проектом став порятунок костелу з села Язлівчик – він переїхав до «Шевченківського гаю». Раніше його не хотіли приймати, «патріоти» казали, що їм не треба того костелу, інші казали лишити костел в Язлівчику, хоча він просто там зігнив би», – розповіла Лілія Онищенко повідомляє «Погляд».
Ще одним досвідом зі збереження пам'яток стала співпраця міської ради з GIZ у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», керівником якого є Іріс Гляйхман.
Основним завданням проекту, за словами Павліва, є збереження пам’яток старої Галичини для наших нащадків. Своєрідною візуалізацією і символом проекту «Ковчег Галичина» стала картина під однойменною назвою, яку на замовлення Асамблеї створив відомий художник Володимир Костирко.