У Львові презентували стратегію цифрового перетворення міста

17:24, 30 жовтня 2015

Сьогодні, 30 жовтня, у Львові презентували стратегію цифрового перетворення (Digital Agenda Lviv) за участю мера Львова Андрія Садового, радника міського голови Яніки Мерило і начальника управління міжвідомчої координації ЛМР Тимофія Александронця та обговорили проблеми, пов’язані з її впровадженням.

Digital Agenda Lviv – це комплексна програма дій, спрямована на покращення якості життя мешканців Львова за допомогою більш ефективного використання технологій, йдеться в повідомленні прес-служби Львівської міськради.

«Будь-яка стратегія, будь-яка велика справа може бути успішною лише тоді, коли вона є спільною... Ми маємо дуже багато талановитих, мудрих людей, і важливо зуміти цей потенціал об’єднати. Спілкуючись із нашими колегами з ІТ Кластеру, подивившись, які новітні речі вони роблять для топ-компаній світу, я був просто шокований. Єдина мрія – щоб у той же час, коли цей продукт буде презентуватись десь там в Нью-Йорку чи Лондоні, він був доступний і у Львові. Але мій інтерес також у тому, щоб ми були на топі всього найкращого, що є у світі, і збудували своє Smart City», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Перший напрямок стратегії електронного Львова передбачає забезпечення прозорості фінансів. Як наголосила співзасновник ICT Competence Centre та радник міського голови Львова Яніка Мерило, мало зробити бюджет відкритим – важливо, щоб він став зрозумілим навіть для учнів. З цією метою у місті працює система «Відкритий бюджет», де в графічному вигляді можна ознайомитись з витратами та доходами.

Окрім цього, бюджет тепер можна буде побачити ще й на карті, де всі охочі зможуть отримати інформацію щодо того, що будуть робити за міські кошти, скажімо, прямо на його вулиці. Важливим моментом є також досягнення повної прозорості торгів та закупівель, можливість подання е-звернень у форматі петицій, забезпечення вільного доступу до публічної інформації, зокрема – до заробітних плат чиновників, єдиного реєстру підприємців, об’єктів державної власності тощо.

Наступний напрямок передбачає досягнення внутрішньої ефективності працівників мерії, що охоплює заміну застарілої системи документообігу Lotus Notes на Alfresco, яка буде приєднана до пошти службовців.

Окрім того, йдеться про подальший розвиток уже створеного «особистого кабінету» з електронною ідентифікацією мешканця, видачу карток львів’янина (перші такі нині отримали перші 10 учасників АТО), які працюватимуть як картки для оплати проїзду в громадському транспорті, ідентифікатор, платіжні картки банку-партнера тощо, а також про створення можливостей для е-листування з держслужбовцями, децентралізацію е-послуг, оцифрування та створення реєстрів та архівів, збір та аналіз статистичної інформації міста тощо.

Останній напрямок стратегії електронного міста Львова передбачає поглиблення комп’ютерної грамотності серед його мешканців, за допомогою проведення спеціальних навчань, обладнання комп’ютерних класів тощо.

Свою стратегію  цифрового розвитку Львів отримав одним із перших в Україні і готовий ділитися нею з іншими містами, передаючи свій успішний досвід, відзначають розробники.