У Львові прийняли остаточне рішення щодо передачі ЛОДА функцій з управління сміттям

ЛОДА отримає від Львівської міськради 300 млн грн в рік

18:02, 29 червня 2017

У четвер, 29 червня, депутати Львівської міської ради проголосували за передачу функцій з управління твердими побутовими відходами Львівській ОДА. За відповідне рішення мід час засідання сесії Львівської міськради проголосували 55 депутатів. Цим рішенням депутати фактично відкинули сьогоднішню пропозицію голови ЛОДА.

Компромісний проект ухвали про передачу ЛОДА функцій з управління ТПВ напрацьовувала робоча група створена при Львівській міській раді. Члени робочої групи об'єднали сьогоднішню пропозицію Львівської ОДА та попереднє звернення голови ОДА Олега Синютки у одну ухвалу. Рішення підтримали усі присутні депутати, за винятком Мар'яни Батюк (ВО «Свобода»), яка не проголосувала за цю ухвалу.

Зокрема, згідно з проектом ухвали, за який проголосували депутати, окрім передачі усіх повноважень по управлінню ТПВ, Львів також має протягом двох років виділяти по 300 млн грн субвенції в рік (150 млн грн у 2017 році, 300 млн грн з 2018 року) для обласного бюджету та передати у тимчасове на два роки управління ЛКП «Львівспецкомунтранс». У свою чергу обласна влада бере на себе відповідальність протягом 20 днів очистити місто від сміття, а також протягом двох років здійснювати регулярне вивезення ТПВ зі Львова.

Також Львівська міська рада звернеться Держаудитслужби для проведення аудиту використання коштів міського бюджету на вивезення та захороненн ТПВ з 1 червня 2016 року.

Базовий текст ухвали, який прийняли з правками

Серед правок зокрема пункт про заборону облаштування полігону ТПВ на території Львова та ТЕЦ-2, який запропонував внести депутат від «Громадянської позиції» Юрій Кужелюк. Також депутат від партії УКРОП Ігор Телішевський вніс уточнення, що аудит має проводитись із 1 червня 2016 року, а також у місті потрібно запровадити зважування відходів.

Водночас депутати не підтримали пропозицію депутата Блоку Петра Порошенка Петра Адамика про перенесення розгляду цього питання до погодження з Львівською ОДА. Відповідну правку підтримали лише 13 депутатів.

Ухвала визначає конкретний термін дії повноважень ЛОДА з управління відходами у Львові - два роки. Водночас, сьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка на терміновій нараді вранці 29 червня представив головам усіх фракцій Львівської міськради (за винятком «Самопомочі») розроблений в ЛОДА проект ухвали міськради, який фактично позбавляє міськраду будь-якого впливу на ситуацію зі сміттям у місті на безстроковий термін.

«Пішли на цей крок у відповідь на ультиматум представника державної влади, який минулого тижня офіційним листом повідомив громаду Львова, що лише за таких умов з міста буде знята сміттєва облога. Додаткові вимоги пана губернатора, які він сьогодні озвучив на ранковій зустрічі з керівниками фракцій, щодо добровільної відмови міста від будівництва сміттєпереробного заводу, відкинули. Також відкинули вимогу довічної передачі питання ТПВ в руки державної влади», - написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Садовий.