У Львові проведуть безкоштовні екскурсії про Янівський концтабір та єврейське ґетто

До 75-ї річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору в місті відбудуться різноманітні заходи

16 серпня

У Львові 2 вересня відбудуться меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, заходи проведуть у межах Європейських днів єврейської культури. Упродовж року в межах загальноміського проекту «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg'43: Місто, яке (не)пережило» реалізовуються академічні, культурні, мистецькі події, виставки та конференції у просторі міста, що актуалізували дослідження теми Голокосту. Заходи, які проведуть 2 вересня, стануть продовженням першого етапу загальноміського проекту. Програма складається з трьох частин.

Заходи розпочнуться 2 вересня о 12:30 відзначенням організацій та ініціатив, які досліджують, зберігають та популяризують єврейську спадщину Львова та регіону. Символічною відзнакою стане ключ від синагоги. У великій сесійній залі Львівської міської ради (пл. Ринок 1, ауд. 202) вручать 75 скляних копій цього ключа.

Наступна частина програми — меморіальний концерт, який відбудеться о 15:00 в Урочищі «Піски» (вул. Омеляна Ковча) — місці, яке в часи Голокосту було однією з локацій, де проводились масові розстріли в'язнів Львівського ґетто та Янівського концтабору. На цьому місці Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича виконає першу та третю частину симфонії № 6 «Трагічної» австрійського композитора і диригента Ґустава Малера.

На завершення програми всіх бажаючих о 17:30 запрошують на Просторі Синагог (вул. Староєврейська, 37), де відбудеться концерт-молитва за участі вокально-інструментального ансамблю «Варнічкес» Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар'є», Сергія Гаврилюка (альт), проекту Наталії Вакшинської, Еленори Разгон (вокал).

Також усі охочі можуть відвідати безкоштовні екскурсії:

3 вересня о 16:00, 18:00 — екскурсії виставкою «Табір примусових робіт «Янівська» — індустрія терору» у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору»;

4 вересня о 18:30 — міська прогулянка «Підземний світ: історія виживання в час Голокосту у львівських каналізаціях»;

6 вересня о 17:30 — міська прогулянка «Вулицями втраченого дитинства: Лешек Аллерханд і Голокост у Львові».

Вхід на всі події програми вільний.

До слова, з 30 серпня до кінця року в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» буде діяти виставка «Табір примусових робіт «Янівська» — індустрія терору».

Нагадаємо, у часи Другої світової війни Янівський концтабір був місцем жахіть Голокосту у регіоні, а Львівське ґетто — третім за величиною у Східній Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус