Інститут міста у Львові спільно з відділом супроводу ОСББ Львівської міськради та німецьким товариством GIZ започатковують курс семінарів про самоуправління багатоквартирними будинками. Адже із першого липня цього року мешканці комунального житла мають обрати нову форму управління, оскільки ЛКП припинять своє існування.
Наразі на навчання запрошують мешканців центральної частини міста, де будівлі часто є старовинними. А в утворених там ОСББ можуть виникнути особливі труднощі. Через малу кількість квартир людям буде складно утримувати будинок. Тому окремі заняття присвятять міським та державним програмам, за якими ОСББ може отримати пільгові банківські кредити. Мешканцям розкажуть про правову діяльність ОСББ, бізнес-плани та річні звіти, про реконструкцію будівель і джерела фінансової допомоги.
«Найперше ініціативній групі треба навчитися працювати з мешканцями. Треба навчитися проводити загальні збори, переконувати мешканців у тому, що їм треба спільно утримувати це майно. Перед ініціативними групами в будинках постануть також питання технічного характеру, це технічні аспекти утримання будинку, особливо в центральній частині міста, коли мова йде про пам’ятки архітектури чи інші старі будівлі. Цього ми теж будемо намагатись навчити мешканців», – розповіла начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міськради Галина Когут.
Оскільки навчання місто проводить спільно з німецьким товариством GIZ, тож до семінарів залучать і німецьких експертів.
Як інформував ZAXID.NET, у Львові мешканці 641 будинку вже створили ОСББ. Мешканці ще близько 8 тисяч будинків досі не визначились з формою управління.