У Львові провели рейд проти нічної торгівлі алкоголем

18:18, 18 квітня 2018

Заборона львівського міськвиконкому на продаж спиртного після 22:00 не завжди діє на продавців. Не надто лякають і штрафи. Відтак районні адміністрації разом із поліцейськими вирушили у рейд цілодобовими магазинами.

Центр Львова, на годиннику вже далеко за десяту вечора. Покупець алкоголю «під прикриттям» вирушає на полювання. Та перший млинець нанівець.

«Добрий вечір! Дайте коньячку! Зараз не продаєм, бо нам так сказали», – йде діалог покупця і продавчині. Хто попередив продавців про перевірку ‒ невідомо. У антиалкогольному рейді представниця Галицької райадміністрації та поліцейський.

Рухаємось далі. «Дівчата дайте якесь шампанське порядне, помиритися із жінкою», – хитрує наш герой. «Не можем! І що робити? Чекати завтра до ранку 10 години». – відрізає продавець. Знову невдача.

Заборона на продаж алкоголю після 22:00 діє у Львові із 2010 року. Та зазвичай навіть штрафи не надто лякають торговців зеленим змієм. А от цього вечора відмови тривають: магазин за магазином і наш клієнт залишився тверезим. Інші покупці теж дивуються, чому їм відмовляють. Та вже коли, здавалося, успіх покинув учасників рейду ‒ рибка клюнула!

Жінка продала алкоголь без чеку. «Продала я, фіксуйте і пишіть. Я більше нічого говорити не буду», – каже продавчиня після фіксації порушення.

«На дану особу складено протокол за ч.2 ст. 156, відібрано пояснення продавця та в особи покупця, яка здійснила покупку. Він пояснив, що дійсно придбав пляшку шампанського о такій годині», – зазначив капітан Нацполіції Руслан Шевчук.

Розмір штрафу визначатиме адмінкомісія. Продавчиня може прийти туди і пом'якшити грошове покарання обіцянкою більше не торгувати спиртним вночі. «Якщо складений протокол, то він за місцем реєстрації особи скеровується на адмінкомісію і вже адмінкомісія приймає рішення постанову про адмінвідповідальність», ‒ розповіла заступниця голови Галицької райадміністрації Галина Бачинська.

Зазвичай продавцю світить штраф розміром від 340 до 1700 гривень. У місті ж запевняють: порушників карають максимально.

«Коли проходять рейди, магазини часто зачинені. Коли пройде рейд, можуть продавати в той чи інший час. І ми звертаємся до мешканців, щоб вони підтримали наше рішення і фіксували порушення і нас повідомляли», ‒ каже директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Загалом у десяти магазинах ми зафіксували лише один випадок незаконного продажу. Рейди відбуваються у всіх районах Львова по декілька разів на тиждень.