13 жовтня, з нагоди Всесвітнього дня захисту зору, львівський навчально-реабілітаційний центр «Левеня» влаштував відкриті змагання з озвученого настільного тенісу.
На відміну від звичайного тенісу, в озвученому тенісі, який пристосований для людей з вадами зору, грають без ракеток – м’ячі подають і ловлять руками. Також на столах відсутня сітка. Правило трьох подач залишається незмінним. Тренери наголошують: допомогають гравцям тільки тоді, коли м’яч покидає межі столу.
Участь в акції взяли студенти львівських університетів та викладачі навчально-реабілітаційного центру «Левеня». Щоб відчути, як це - бути незрячим, гравці грали із зав'язаними очима.
«Дуже сконцентрований, напружуєш вуха - і намагаєшся вгадати, в який бік м'ячик полетить. Не знаєш ані відстані, ані швидкості», - поділилась враженнями від гри Анастасія.
«Ми щороку проводимо такі інформативні акції. У рік Олімпійських ігор вирішили звернути увагу на спорт. Наше оточення не пристосоване для людей з вадами зору. В тому числі, практично немає спорту для незрячих. Для цього потрібна ініціативність людей, певні кошти. Олімпійські види спорту більш розвинуті, є тренери – але мало хто працює з незрячими. Ми в центрі співпрацюємо з іноземними партнерами, звідки черпаємо досвід. Вони допомагають нам та підказують - і нам багато що вдається», - розповіла ZAXID.NET викладачка-дефектолог Ольга Совинська.
фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET