15-17 жовтня Наукове товариство ім.Шевченка в Україні й Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, у співпраці з іншими науковими й культурно-освітніми інституціями, організовують у Львові та Жовкві наукову конференцію «Іван Мазепа і мазепинці: Історія та культура України останньої третини XVII – початку XVIII століть».
Як повідомили ZAXID.NET організатори, конференція приурочена до 300-річчя від дня смерті видатного державного діяча, політика й мецената культури, гетьмана України Івана Мазепи (1639?–1709).
У конференції візьмуть участь провідні українські дослідники з Києва, Луцька, Львова, Одеси, Чернігова, Черкас та інших міст, а також Білорусі, Польщі й Росії (зокрема Проф. Тетяна Таїрова, керівник Центру вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного ун-ту).
Постать українського гетьмана, а особливо доба, в якій він жив, має ключове значення для концептуалізації історії українського державотворення, переосмислення тогочасних культурних процесів (зокрема Козацького Бароко) та дослідження нових конфесійних реалій, в яких опинилася Українська церква наприкінці XVII – XVIII ст. Формально наукова тематика форуму надзвичайно важлива для пошуків у сучасній Україні загальнонаціонального консенсусу щодо трактування історичних подій, деміфологізації постаті самого Мазепи та представлення відповідного інтелектуально-інформаційного наративу про гетьмана в ширшому міжнародному контексті, й передовсім Східної та Центральної Європи. Іншим завданням конференції є територіальне розширення мазепинської тематики, що досі традиційно сфокусована на Києві та Лівобережному Гетьманаті. Йдеться про своєрідну «реґіоналізацію» досліджень цієї епохи, а саме її розгляд в контексті історії українських земель на захід від Дніпра – Брацлавщини, Волині, Галичини, Поділля тощо.