У Львові пройде симпозіум католицьких університетів

15:20, 8 травня 2008

9-10 травня у Львові відбуватиметься 5-й Симпозіум східно- та центральноєвропейських католицьких університетів. Ректорів, віце-ректорів та представників відділів міжнародних академічних зв’язків, а також представників духовенства прийматиме Український Католицький Університет, який є членом Асоціації католицьких університетів Центральної та Східної Європи. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків УКУ.

Ідентичність та роль католицьких університетів, місце католицьких університетів у реформуванні системи вищої освіти в регіоні, поєднання духовності і освіти, секулярного світу і формування християнського світогляду - такі питання дискутуватимуть протягом двох днів чільники католицьких університетів Центральної та Східної Європи. Також на симпозіумі будуть присутні папський нунцій в Україні Іван Юркович та владика Гліб Лончина (УГКЦ).

"Український Католицький Університет чисельно є наймолодшим членом цієї Асоціації, проте наша вага в інтелектуальному житті Львова і України є вже достатньо визнаною, і ми змогли стати членами цієї Асоціації, - зазначила керівник Відділу міжнародних академічних зв’язків Університету Олена Джеджора. - Ми сподіваємося, що партнери не лише краще познайомляться з нашою роботою та проектами, але й ми зможемо налагодити повноцінний та продуктивний обмін студентами і створимо спільні навчальні та наукові проекти".

Асоціація католицьких університетів центральної та східної Європи є під багатьма оглядами унікальною, адже це величезний регіон, в якому дуже мало католицьких університетів. До асоціації належить Будапештський університет імені Пазмані (Угорщина), Люблінський католицький університет (Польща), католицький університет в Ружембороку (Словаччина). Промотором об’єднання цих університетів виступив Інститут європейських студій католицького університету Нотр-Дам (США). Асоціація є зовсім молодою - утворилася 2005 року. Щороку вона проводить зустрічі, щоб дати можливість усім членам організації краще пізнати університети та обставини конкретних країн.