Найбільше від дощів та вітру постраждала вулиця Мазепи. Минулого четверга тут впало чотири дерева, одне із них — на машину.
Одне дерево, що впало, в середньому обходиться бюджетові у 800 гривень. Значно більші втрати — у власників машин, які опинились під деревопадом.
Загалом у Шевченківському районі впало 12 дерев. Збитки для бюджету тут оцінюють у десять тисяч гривень. Районна влада стверджує — всі дерева були здоровими, серед них — і те, що пошкодило автомобіль.
Щоби зменшити збитки від буревію, дерева у місті принаймні раз на рік перевіряють. Сухі і хворі зрізають, там, де крона надто розрослась, — обрізають гілки. Однак є випадки, коли передбачити, яке дерево впаде, неможливо.
Є і підмивання, розмивання ґрунту, є і такі випадки, що скелетні корені дерев можуть бути пошкоджені. Через це дерево втрачає стійкість і від сили вітру воно також падає.
Що робити власнику автомобіля, на яке впало дерево? Перш за все — знайти відповідального за стан рослини. А далі — довести, що дерево впало внаслідок його бездіяльності, а не форс-мажору. Зробити це важко, якщо винуватця пригоди вже прибрали.
Звичайно, таких клопотів можна уникнути, якщо машина застрахована. Однак платити чи сподіватись, що біда омине — вибір кожного власника.