У Львові проводять реставраційно-ремонтні роботи у церкві Івана Хрестителя. Цей храм вважають одним з найдавніших у Львові, окрім цього вважається, що саме тут молилася дружина короля Лева Даниловича. Про це 15 липня на брифінгу розповів настоятель храму Зеновій Хоркавий. Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, з міського бюджету на проектні роботи, на заміну даху та проведення гідроізо
У Львові проводять реставраційно-ремонтні роботи у церкві Івана Хрестителя. Цей храм вважають одним з найдавніших у Львові, окрім цього вважається, що саме тут молилася дружина короля Лева Даниловича.
Про це 15 липня на брифінгу розповів настоятель храму Зеновій Хоркавий.
Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, з міського бюджету на проектні роботи, на заміну даху та проведення гідроізоляції фундаменту виділено 700 тис. грн. Роботи, відповідно до результатів тендеру, проводить підрядна організація «Стела». Їх планують закінчити до вересня.
«Міська влада у восьми храмах у Львові зробила ремонти різної складності. В одному з найстаріших храмів Львова – храмі Святого Івана Хреститиля – цьогоріч ми робимо ремонт покрівлі даху, фундамент, тому що є проблемні моменти. Близько 30% робіт уже зроблено. Всередині храму є ще багато роботи, але це буде вже в наступних роках. Завдання, яке ми ставали для себе цього року, – унеможливити руйнувальні процеси. Торік завдяки благодійникам, було встановлено дзвони. Цей храм – не просто храм, а храм-музей, звідси починався Львів», - сказав Андрій Садовий.
Цьогоріч відновлювальні роботи, окрім церкви св. Івана Хрестителя, заплановано провести також у церкві Ольги та Єлизавети, у дворику Вірменської церкви, у церкві св.Іллі, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці та у церкві Преображення Господнього.
«Зараз тривають роботи з заміни даху. Ремонтники влаштовують гонтове покриття (за спеціальною технологією виготовлене у Яворові Косівського району – ред.), а також замість бляшаної покрівлі буде мідна», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.
«Якщо подивитись взагалі на площу Старий ринок, ми перекладаємо бруківку, робимо порядок, бо це найстаріший центр міста. Я думаю, що туристично він буде дуже привабливий, і кожен турист заходитиме в цей храм», - додав А.Садовий.
Також готується проект щодо відновлювальних робіт у дворику Вірменської церкви. На влаштування благоустрою з міського бюджету виділено близько 300 тис. грн.
Довідка ZAXID.NET
Храм споруджено князем Левом для дружини Констанції — доньки угорського короля Бели IV. Костел для себе будували домінікани, яких до Львова запросила Констанція, на місці колишньої дерев'яної церкві монахів-василян, але вже з XVI сторіччя це вірменська церква. Храм неодноразово перебудовувано. У 1800 році храм горів.
У 1886 році церкву радикально перебудував архітектор Юліан Захаревич за участю архітектора Т.Мюніха. При цьому споруда повністю втратила будь-які риси старовини і стала виглядати псевдороманською каплицею XIX сторіччя.
Ще в середині 1920-х років від старого костелу в храмі залишався надзвичайної роботи величезний бароковий вівтар (1526 року) з зображенням Христа. Даних про його місцезнаходження на сьогодні немає.
Наприкінці 1980-х рр. силами Львівського філіалу інституту «Укрпроектреставрація» проведено реконструкцію будівлі. У процесі досліджень реставратори відновили первісний вигляд мурованого храму. Зокрема, було виявлено багато елементів готики, що дало підставу деяким авторам стверджувати про готичний характер споруди. У ході реконструкції було збережено неороманський передній фасад храму, спроектований Захаревичем, а решті споруди, як повідомлялося, було «повернуто первісного вигляду». Неороманську огорожу храму замінили сучасною.
У 1993 році в будівлі та на її подвір'ї організовано Музей найдавніших пам’яток Львова.
В експозиції музею, що розміщена в будівлі храму, встановлено макет, який відтворює його первісний вигляд.