Сьогодні управління соціального захисту Львівської міськради вручило подарунки 44 особам з родин загиблих воїнів-афганців. Це 3 мами та батько афганців, що загинули, і 40 дружин тих, хто загинув в Афганістані та тих, хто помер вже після повернення.
«Для нас дуже важливо в таких випадках говорити про тих людей, яким потрібно максимально сказати добре слово. Звичайно, якщо людини вже нема, людина загинула чи померла – життя не повернути. Саме ті сім’ї, які втратили чоловіків, дітей, братів, відчувають це найбільше.
Ми вирішили зробити цим людям приємний подарунок. Це переважно жінки – матері та дружини загиблих. Тому ми спробували придбати корисні і практичні подарунки. Ми придбали якісні пательні різних видів та столові сервізи. Це речі, що найбільш необхідні жінкам у господарстві», - повідомила начальник управління соціального захисту Наталя Федорович.
Водночас, цьогоріч за рахунок коштів міського бюджету Львова до Дня виводу радянських військ з Афганістану управління соціального захисту Львівської міської ради виплатило одноразову грошову допомогу особам, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є інвалідами І гр., та членам сімей загиблих - мешканцям Львова, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту. Сума виплати – 200 грн. Загалом виплату з бюджету міста отримало 67 осіб, на загальну суму 13,4 тис. грн. (з них інваліди війни І гр. – 7 чол.; члени сімей загиблих 59 осіб). До слова, минулого 2011 року, управління соціального захисту виплатило одноразову грошову виплату 64 львів’янам, з числа постраждалих від бойових дій в Афганістані на загальну суму 12,8 тис. грн. (теж по 200 грн).
«Нема, напевно, тих цінностей, якими можна було би компенсувати втрату рідних людей. Це неможливо. Але хочу просто подякувати вам за те, що ви є, за те що ви живете, за те що ви є сильні, за те що ви тверді. І в міру своїх можливостей я завжди з радістю готовий допомагати, сприяти в тій частині, що можу зробити. Мені дуже приємно, що ми навіть ці невеличкі подаруночки сьогодні вам можемо вручити. І цей день, ця пам'ять – вона має лишатися в пам’яті назавжди. Це є моя позиція, це є позиція всієї міської влади. Мені дуже боляче. Ще раз висловлюю вам свою повагу, пошану», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Я хочу від всіх жінок, від себе особисто подякувати меру міста, подякувати всім присутнім, які були до цього долучені. За 24 роки з виводу військ з Афганістану це, напевно, перший раз, коли нас так урочисто прийняли, відзначили. Нікому з нас ця війна не була потрібна! На це була воля держави і постраждали ми, постраждали наші маленькі діти, коли одному було ще три рочки, другому сім, а були такі сім’ї, де діти свого батька навіть не бачили. Але ми вистояли в цьому житті. І я не можу ні про одну жінку, ні про одну матір сказати, що вона виховала недостойну дитину. І я прошу дуже подякувати і низько вклонитися тим матерям, тим жінкам, які гідно пронесли в житті нелегку свою долю», – зазначила Мирослава Жук, голова комітету сімей загиблих.
Окрім того, афганці, як й інші львів’яни, з урахуванням їх соціальної потреби, можуть претендувати й на інші міські соціальні виплати, наприклад, на одноразову матеріальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, одноразову матеріальну допомогу на виконання депутатських повноважень, муніципальну субсидію, а також інші виплати й з державного бюджету, але за умови настання тих соціальних умов, які передбачені нормативними документами, що регулюють їх надання.
Нагадаємо, у Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває понад 1,1 тис. осіб з числа учасників бойових дій, чи інвалідів війни в Афганістані.