У львівських лікарнях суттєво побільшало хворих з ускладненнями грипу та ГРВІ як серед дітей, так і серед дорослих. По допомогу до медиків зараз звертається удвічі більше громадян, у яких діагностують різні ускладнення: пневмонію, важкі обструктивні бронхіти, енцефаліт тощо.
Як повідомив ZAXID.NET заступник головного лікаря Львівської міської дитячої лікарні Роман Герега, значно більше пацієнтів почало поступати до лікарні з 24 січня. Якщо раніше до лікарів зверталося приблизно 30 дітей за день, то зараз 60. Це ті, яких госпіталізують до лікарні з різними ускладненнями.
Окрім того, дуже багато дітей лікуються амбулаторно.
«Батьки привозять їх самі машиною чи на таксі. Особливо великий наплив дітей у вихідні. Сімейні лікарі на виклики не їдуть і дуже часто по телефону дають консультацію: "Їдьте в лікарню на Орлика, там вас послухають, зроблять рентген". Минулої неділі у нас було понад 30 дітей, а у будні дні приходить до 20 хворих», – каже Роман Герега.
Це за словами Романа Гереги, створює деяку напругу і серед батьків, і серед лікарів. Бо ніхто не хоче стояти у великій черзі, не всі розуміють, що діти, яких доставила «швидка», стояти у черзі не можуть. Окрім хворих на грип і ГРВІ, до лікарні поступають діти з апендицитом, переломами, іншими захворюваннями і вони змушені контактувати з тими, хто хворий на респіраторні захворювання.
Госпіталізують лише тих дітей, які мають ускладнення грипу чи ГРВІ: пневмонії, важкі обструктивні бронхіти тощо. Інші лікуються амбулаторно.
В.о.директора Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Олександра Бурда повідомила ZAXID. NET, що у них також зросла кількість хворих дітей з ускладненнями грипу та ГРВІ.
«Кількість хворих дітей зросла на третину. За останні два дні (вівторок-середу) госпіталізовано понад 50 дітей. Найменшому пацієнтові всього 26 днів», – каже Олександра Бурда.
За словами завідувачки діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміли Алексанян, у них суттєво побільшало хворих як серед дорослих, так і серед дітей. Приїжджають, здебільшого, хворі самі після неуспішного самолікування з різними ускладнення. Найчастіше пневмонія, енцефаліт, обструктивні бронхіти.
«За минулі суботу-неділю до нас з різними ускладненнями поступило понад 20 дорослих хворих. Є і важкі. Особливо важко переносять грип і ГРВІ ті пацієнти, які мають супутні захворювання, такі як цукровий діабет, ожиріння тощо», – каже Таміла Алексанян.
Зараз спостерігається зростання захворюваності на грип і ГРВІ не лише на Львівщині, а у всіх регіонах України. За прогнозами епідеміологів, піку захворюваності слід чекати наприкінці цього тижня і на початку наступного. Щоб знизити темпи розповсюдження захворюваності на грип і ГРВІ, на Львівщині вже 50 шкіл закрили на карантин, з них дві – у Львові.
Аби уникнути ускладнень, лікарі радять: при перших ознаках захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і пронос), відразу звертайтеся до сімейного лікаря. Не лікуйтеся самотужки кілька днів, бо за цей час можуть виникнути важкі ускладнення.
Щоб збільшити забраження, клікніть на нього