Завдяки втручанню прокуратури у Львові працівникам за півроку виплачено понад 14 млн грн заборгованої заробітної плати. Крім того, органами прокуратури міста порушено 5 кримінальних справ за фактами умисної невиплати заробітної плати керівниками підприємств у Львові.
Наразі сума заборгованої заробітної плати на підприємствах Львова перевищує 40 млн грн, з яких майже 20 млн грн заборгували економічно-неактивні підприємства та банкрути, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі прокуратури Львова.
Перелік найбільших боржників у Львові залишається незмінним: Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут – сума боргу становить майже 16 млн грн; ТзОВ «Львівський завод «ГМПТ» - 1,5млн грн, ВАТ «Селянський комерційний банк «Дністер» - понад 730 тис. грн; ДП «Полярон» - 1,9 млн грн тощо.
Прокуратура внесла подання Львівському міському голові на усунення порушень та недоліків у роботі міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, оскільки на комунальних підприємствах міста сума зарплатних боргів перевищувала 580 тис. грн.
Через порушення законодавства про оплату праці у Львові до дисциплінарної відповідальності притягнуто 48 посадових осіб, зокрема двох посадовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
В інтересах громадян до суду подано понад 600 заяв про видачу судових наказів про стягнення з підприємств нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, та позовних заяв на загальну суму понад 5 млн грн. Реально виконано рішень судів на суму понад 4 млн грн.
До прикладу, до кримінальної відповідальності притягнуто директора одного з львівських підприємств, який, отримавши більш як 128 млн грн. фінансових надходжень, не скерував їх на погашення 2 млн грн. зарплатного боргу, а витратив на оплату різних товарів і послуг. Вказана кримінальна справа уже розглянута судом. Заборговану заробітну плату працівникам виплачено у ході розслідування, а керівника підприємства звільнено із займаної посади.
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні в травні 2012 року скоротилася на 1,5% і на 1 червня становила 999,9 млн грн.