Легалізація УГКЦ дала дуже багато для її становлення і розвитку в Україні. Цей процес був тривалим і де-факто завершився зустріччю Папи Римського і Михайла Горбачова, після якої з’явилося повідомлення, що греко-католики можуть організовувати свої общини. Таку думку сьогодні, 24 березня, під час наукового семінару "Комітету захисту Української католицької церкви у боротьбі за її легалізацію наприкінці 1980-х років" в УКУ висловив російський дисидент, член Української Гельсінської групи Микола Муратов.
Він був одним з тих, хто допомагав легалізувати УГКЦ, працюючи над цим з В’ячеславом Чорноволом, Миколою Горинем, іншими політичними та церковними діячами. Микола Муратов згадав, що незважаючи на цю діяльність, його не переслідували. На думку дисидента, це зумовлено тим, що був кінець 80-х і де-факто, імперія вже змирилася з відновленням УГКЦ.
Він також згадав, що у 1991 році йому довелося захищати честь і гідність УГКЦ серією позовів до судів.
"Тоді почалася "травля" греко-католиків, яких звинувачували у тому, що вони нащадки бандерівців-бандитів і вбивають священиків. Ми подали 5 чи 6 позовів, з яких 2 прийняли до розгляду, але справу закрили через незаяву свідків", - наголосив він.
Наостанок М.Муратов зазначив, що сам є греко-католиком, оскільки православ’я не задовольняє його своєю пасивністю. Відтак, вже у дорослому віці він став римо-католиком, а потім змінив віросповідання на греко-католицьке, яке вважає більш відкритим.