У Львові розкопали будівлі княжих часів

17:45, 6 грудня 2016

Науковці «Рятівної археологічної служби» розкопали у Львові будівлі княжих часів і давні поховання.

Археологи розкопали давні поховання на площі Святого Теодора. Науковці підозрювали, що там під землею може бути цвинтар, бо, за архівами, у тому місці колись була одна із найдавніших церков Львова ще з княжих часів.

Ольга Падовська, місцева мешканка, вказує на місце, де міг стояти цей храм.

«Старожили розказували, що посередині площі була старовинна дерев’яна церква, а також великий цвинтар і школа, це був великий культурний осередок. На жаль, до нашого часу церква не вціліла, тому що Полтва була повноводною річкою і розливалася. І сюди аж заходили води Полтви, і церква занепала десь у XVIII столітті», – розповіла Ольга Падовська.

А біля храму, за традицією, мав бути цвинтар. Науковці «Рятівної археологічної служби» докопалися до двох з половиною метрів і натрапили на людські скелети.

«Знайшли ми тут три поховання, яке, швидше за все, є крайньою північною межею цвинтаря. Поховання відносно пізнє, десь відноситься до кінця функціонування цвинтаря, а це XVIII століття», – повідомив Микола Шніцар, керівник археологічної експедиції.

Ким були ці люди, якого віку і статі – наразі не відомо. Над цим працюватимуть антропологи.

Поруч археологи натрапили на ще одну цікавинку – будівлі княжих часів XII-XIII століть. Це господарські ями, у яких знайшли керамічний посуд і люльки того часу.

«Ми знайшли ряд об'єктів княжої доби, що підтверджує теорію, що Львів існував до своєї локалізації на сучасному місці, саме тут, на берегах Полтви, і продовжувався туди, до сторони Підзамча», – додав молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

Наразі частину дослідженої ділянки закопують і шукатимуть далі.

А місцеві мешканці хочуть, аби на місці княжої церкви встановили пам'ятний знак із зображенням та інформацією про храм.