3 вересня у Львові з нагоди відкриття ГО «Центр оздоровчої верхової їзди «Кептарик» маленькі львів’яни, а також дітки з особливими потребами спільно з художниками розмалювали скульптуру коня у саду Бернардинського подвір’я. Цього коника у кептарику продадуть з так званого «тихого аукціону», а отримані кошти підуть на оздоровлення дітей у Центрі.
Під час цього дитячого благодійного свята розфарбовано скульптуру коня, яку Центру оздоровчої верхової їзди «Кептарик» подарувала відома рестораторка Маргарита Січкар. Крім цього, у саду Бернардинського дворика діти бавились, танцювали, співали, катались на конях.
Заплановано, що після завершення свята розмальований коник «оселиться» у Бернардинському подвір’ї, щоб привертати увагу до проблем реабілітації дітей з особливими потребами методом іпотерапії та для проведення за кілька тижнів «тихого аукціону» для потенційних благодійників, які зголосяться придбати розмальовану дітками скульптуру і тим самим допомогти діяльності Центру «Кептарик».
Голова центру Остап Лунь розповів ZAXID.NET, що й сам в дитинстві любив кататись на конях, і два роки тому, повернувшись до цього заняття, побачив дітей з особливими потребами і те, які вони задоволенні від спілкування з тваринами, – відтак вирішив створити центр з іпотерапії.
«Я отримав сертифікат інструктора з іпотерапії, задумав відкрити центр. В жовтні купив Грудку – це наша кобилка, яка сьогодні возить дітей. З цього все і почалось. Минулого тижня ми зареєстрували громадську організацію. Досі у нас побувало вже понад 50 дітей, всі дуже позитивно відгукуються про метод. Діти, які в нормальних умовах не хочуть сидіти, – на коні сидять! Метод хороший: чудес не буває, але він емоційно дуже добрий для дітей, це факт! Діти, яких все життя мнуть, труть, масажують, приходять, сідають на цю величезну тварину і отримують масу задоволення: вони вищі від всіх, що в них рідко в житті буває, вони управляють такою великою твариною. Коли кінь іде, рухається, в дітей включаються м’язи, спроби балансувати на коні – в цьому і полягає метод», – пояснив Остап Лунь.
Він наголосив: «Метод простий – кінь робить все. Але є й велика проблема – кінь не металевий. Його треба годувати, чистити, займатись, десь тримати, вигулювати робити щеплення… Це достатньо дорога справа, якщо це робити в місті. Сподіваюсь, створення громадської організації допоможе залучити кошти на розвиток центру, щоб більше дітей могли проходити курси іпотерапії… Раніше я все робив безкоштовно і далі хотів би це робити так, але був змушений деякі курси робити платними, адже батьки почали менш серйозно ставитись… Прибутку з цієї справи я не маю».
Спеціаліст, який працює з конем, каже Остап Лунь, – Діана Буланова. «Ми привезли Грудку з Закарпаття фактично дику, а зараз от яка вона чемна. Про коней взагалі варто окремо сказати, це мають бути спокійні коні, які не бояться зайвих криків, галасу, рухів, адже такі діти непередбачувані. На сьогодні відчуваю велику необхідність у наявності професіонала-реабілітолога. Але такі спеціалісти хочуть нормальну зарплату… Сподіваюсь, з цим теж допоможе відкриття громадської організації», – сказав Остап Лунь.