У Львові розпочалися «Дні раннього виявлення глаукоми»

16:33, 4 березня 2013

До Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 4 до 15 березня проводить заходи «Дні раннього виявлення глаукоми» щодо виявлення і лікування цього захворювання.

«Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками - атрофія зорового нерву, що може призвести до сліпоти», - повідомила позаштатний офтальмолог Львова Тетяна Смаль.

За її словами, у Львові нараховується 2703 хворих на глаукому. З них майже чверть на стадіях, коли розвивається незворотна сліпота, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Лікар додала, що оскільки перебіг захворювання на початкових стадіях, як правило, має безсимптомний характер, 50% пацієнтів у розвинених країнах та 90% у країнах, що розвиваються, не підозрюють про наявність у них захворювання, не отримують лікування та не проходять обстеження у лікарів.

За її словами, найбільш ефективним методом раннього виявлення глаукоми є вимірювання внутрішньоочного тиску.

Торік у березні у Львові вперше провели акцію «Дні раннього виявлення глаукоми». Під час акції 7700 осіб пройшли профілактичні тонометрії – вимірювання внутрішньо очного тиску, офтальмологи обстежили 4466 осіб, виявили 195 випадків підвищеного внутрішньоочного тиску, встановили діагноз «глаукома» 82 пацієнтам.

Як інформував ZAXID.NET, щорічно в Україні щорічно виявляють 25 тис. нових випадків захворювання на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце.

Довідка

У 2010 році у світі зареєстровано 105 млн хворих на глаукому, серед них налічується 12,3 млн пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн осіб протягом 10 років, тобто  з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають на цей недуг. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.