У Львові розпочалися «Вечори французького кіно». Що подивитись?

Деякі фестивальні фільми також виходять у прокат

16:35, 6 лютого 2020

П’ятнадцятий рік поспіль в Україні відбувається кінофестиваль «Вечори французького кіно», який проводить компанія «Артхаус трафік». Фестиваль пропонує глядачам цілу низку найновіших та найвідоміших фільмів Франції. Цьогорічна програма складається переважно з тих стрічок, що мали світову прем’єру у різних програмах торішнього Каннського кінофестивалю.

У Києві фестиваль проходив у січні, а з 6 лютого його прийматиме львівська «Планета кіно». Деякі картини відразу вийдуть у широкий прокат, на деякі доведеться зачекати. Тож фестиваль дасть змогу опинитись серед найперших українських глядачів.

ZAXID.NET розповість про усі фільми фестивалю.

З 6 лютого

Особливі

Реж. Олів’є Накаш, Ерік Толедано

Події фільму грунтуються на реальних подіях і розгортаються навколо приватної соціальної служби, що допомагає людям з інвалідністю. Або таким, яким важко дається процес соціалізації. Бруно (Венсан Кассель) поставив турботу про пацієнтів своєї клініки понад усе. Він буквально живе в ній, перевіряючи, щоб всі діти перебували під ретельним наглядом і були оточені турботою. Малік (Реда Катеб), напарник Бруно, керує групою волонтерів, зібраною з важких паризьких підлітків, для яких робота в соціальній службі – шанс стати корисним суспільству. Тепер однолітки з дуже різними проблемами можуть допомогти одне одному знайти своє місце у світі, який зустрічає їх упереджено.

Однак, присвятивши своє життя вихованню дітей, Бруно та Малік не одразу зрозуміли, що чине найбільше зусиль доведеться докласти «виховуючи» дорослих людей з благополучних один та без вад розвитку. Бюрократична машина не готова терпіти інакшість. Більшість акторів у фільмі є реальними пацієнти подібних клінік.

Іронічний тон цій трагікомедії додає дует авторів-постановників Ерік Толедано та Олів’є Накаш, які відомі завдяки популярній французькій комедії «1+1».

Світова прем’єра фільму також відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм показали поза конкурсом. Фільм не лише покажуть у рамках «Вечорів французького кіно», 6 лютого він виходить у прокат.

Із 6 лютого

Портрет дівчини у вогні

Реж. Селін Ск’ямма

Ця картина (на головному фото) брала участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю та отримала там приз за сценарій. Фільм також отримав Queer Palm, приз, що з 2010 року вручається за найкращий фільм ЛГБТ-тематики.

До костюмованої драми про кохання художниці та її моделі, про емансипацію та несвободу творчості спочатку поставились як до кіно «за квотами». Проте Селін Ск’ямма зуміла переконати скептиків у тому, що знімає добру історію, із внутрішньою напругою, вогнем усередині.

Дія фільму розгортається у Бретані XVIII століття. Молода художниця Маріанна (Ноемі Мерлан) отримує замовлення на весільний портрет дівчини на ім'я Елоїза (Адель Енель). Та протестує проти заміжжя і відмовляється позувати, тому Маріан змушена малювати портрет таємно, по пам’яті — проводячи вдень час з Елоїз, та намагаючись відтворити її риси обличчя на полотні вночі. Днями Маріанна уважно вивчає свою модель, а ночами таємно та по пам'яті пише її портрет. Поступово героїні зближуються все сильніше.

Повільна, надзвичайно гарна та витончена стрічка, що багато говорить про гендерну дискримінацію, природу творчості та прив'язаності. Проте робить це без патетики, півтонами. Кожен кадр режисерка вибудовує так, ніби він має амбіції стати живописним полотном.

Окрім того, що фільм бере участь у «Вечорах французького кіно», 6 лютого він виходить у прокат.

7 лютого

Крихітка зомбі

Реж. Бертран Бонелло

Містична драма від відомого французького режисера та завсідника Канн паралельно розповідає про події 1962 року на Гаїті та у сучасному Парижі. За допомогою магії вуду Клервіуса Нарциса вбивають, щоб після похорону воскресити. Наступні два роки він провів в зомбіфікованому стані, працюючи на плантації. Ця історія існує у гаїтянському фольклорі, як приклад одного з десятків справжніх «зомбі», які працювали на Гаїті в 1960-ті.

Паралельно вже у наші дні до елітного ліцею для дівчат вступає Мелісса, внучка Клервіуса, яка переїхала з тіткою з Гаїті до Франції. Однокласниці Мелісси зачаровано слухають історію про дідуся-зомбі, але серед них є одна, Фанні, яка особливо зацікавлена аспектом воскресіння з мертвих.

Традиційно режисер існує між жанрами та поза ними. Бонелло перш за все цікавить процес оживлення вуду – мотив пробудження від сну – який для кожного з героїв має своє метафоричне значення.

Бонелло знімає надзвичайно красиве кіно. Незалежно від теми кожен його фільм є насолодою для ока. Наприклад, «Сен-Лоран» із прекрасним Гаспаром Ульєллем.

У прокат фільм має вийти у березні.

9 лютого

Однієї чарівної ночі

Реж. Крістоф Оноре

Марія (К’яра Мастрояні) щаслива у шлюбі та у вільних стосунках з коханцем. Але коли чоловік (Бенжамен Бьоле) дізнається про зраду, то дає дружині ніч обдумати шлюб. Після сварки вона ночує в готелі навпроти своєї квартири, через вікно спостерігаючи за чоловіком. Жінка згадує їхню історію кохання.

Дуже сентиментальна та, традиційно для Оноре, дуже «мелодійна» мелодрама максимально розкриває акторський дар К’яри Мастроянні, про яку здебільшого говорили не як про актрису, а як про доньку Катрін Деньов та Марчелло Мастроянні.

Картина вперше була показана у Каннах в програмі «Особливий погляд», де К’яра отримала перший у своїй кар’єрі акторський приз.

У прокат фільм має вийти у березні.

10 лютого

Нотр-Дам

Реж. Валері Донзеллі

Мод Крейон (її грає сама Валері Донзеллі) – архітекторка, яка сама виховує двох дітей, періодично спить з колишнім чоловіком, а на роботі проектує дитячі майданчики. Коли мерія Парижа оголошує конкурс на реконструкцію площі перед Собором Паризької Богоматері, вона навіть не замислюється про участь, бо немає ані часу, ані сил.

Проте дивним чином один з її проектів потрапляє на стіл до журі та перемагає. Ситуація раптово ускладнюється незапланованою вагітністю героїні та зустріччю з першим коханням Валері, який тепер працює журналістом і має висвітлювати хід реконструкції.

Така собі соціальна комедія Валері Донзеллі водночас і розважає, і говорить з глядачем на важливі соціальні теми. Крім того, це чи не останній фільм, де Собор Паризької Богоматері знято до страшної торішньої пожежі.

У прокат фільм має вийти у квітні.