Львів’ян закликають подавати проекти на «Громадський бюджет Львова 2020 року». Від четверга, 15 серпня, і до 15 вересня триватиме прийом проектів. Цей конкурс проводять уже вчетверте. Як повідомили у прес-службі ЛМР, загалом за попередні 3 роки перемогло 159 проектів на загальну суму 81 млн грн.
«Ми чекаємо на згуртовані команди людей, які хочуть реалізувати цікаві та креативні проекти в різних галузях: освіти, культури тощо. Після прийому заявок — наступний етап: ідеї аналізуватимуть, опісля — з 1 до 15 листопада — голосування. До речі, із кожним роком кількість людей, які голосують за найкращі ініціативи, зокрема — онлайн, збільшується. Запрошуємо всіх подаватися. Близько сотні поданих проектів уже реалізовані — це дає велику додану вартість та надихає людей подаватись і надалі», — зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Подати проект можуть особи, які досягли 16-річного віку, а також: зареєстровані у Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі), що підтверджується паспортом або карткою львів’янина; підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці; особа навчається у Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання; особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності; місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Далі необхідно знайти 15 однодумців, створити опис ідеї і опублікувати його на сайті Громадського бюджету. Проекти можна зареєструвати до 15 вересня. Після цього їх перевірятимуть профільні управління міськради.
Голосування триватиме з 1 по 15 листопада.
Проекти поділяються на види (малі та великі) і категорії («Освітні та медичні» проекти та «Інші» проекти). Малі проекти змагатимуться між собою у кожному районі окремо, а великі — по всьому місту.
«У нас були певні зауваження стосовно того, що школи мають певний адмінресурс, зрештою так само як і лікарні. Тому було прийнято рішення про те, що ми виділяємо ці дві сфери в окрему групу. Вони можуть становити не більше 40% у кожному з рейтингів», – розповів начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Орест Файфурка.
За його словами, місто проведе низку навчань. Людей інформуватимуть, яким чином подавати проекти та як правильно складати кошторис.
Подати проект можна онлайн на сайті Громадського бюджету, авторизувавшись за допомогою BankID або ЕЦП або через будь-який Центр надання адміністративних послуг. Кожен може подати один малий та один великий проект. Проголосувати також можна буде онлайн через сайт Громадського бюджету або через будь-який Центр надання адміністративних послуг.
Ідеї, які наберуть найбільше голосів, втілять у життя за кошти міста наступного року. На це в бюджеті передбачать понад 38 млн грн. До слова, за три роки існування громадського бюджету у Львові реалізували близько ста проектів.
Довідка
Малі проекти — це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 до 600 тис. грн. На такі проекти виділяється орієнтовно 60% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район).
Великі проекти — це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 тис. до 3 млн грн. На такі проекти виділяється орієнтовно 40% загального обсягу громадського бюджету.
«Освітні та медичні проекти» — це проекти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів (крім закладів позашкільної освіти), та проекти реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.
«Інші проекти» — це проекти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів та закладів охорони здоров’я. Такі проекти не можуть становити менше 40% від загальної кількості проектів-переможців у поточному році.