Від 17 березня до 17 квітня у Львові триватиме інформаційна кампанія з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання, яка пройде під гаслом "Українці проти туберкульозу - зупинимо туберкульоз разом". Організаторами заходу є головне управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та управління охорони здоров’я Львівської міської ради. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
У Львові кампанія з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання відбудеться вдруге. Під час проведення кампанії кожен мешканець матиме змогу обстежитися на наявність мікобактерії туберкульозу та зробити флюорографічне обстеження у поліклінічних відділеннях Львова.
Захворюваність на туберкульоз по Львову у 2008 р. становила 59 осіб на 100 тис. населення, відсоток бактеріовиділювачів серед вперше виявлених хворих становив 42%, а деструктивні процеси - 39%.
Рівень обізнаності щодо симптомів на ранніх стадіях розвитку хвороби досить низький. Більшість людей переконані, що основним симптомом туберкульозу є кашель, тоді як на ранніх стадіях цього захворювання кашлю не спостерігають.
Виявити хворобу на початку її розвитку можна тільки методом профілактичної флюорографії. Адже туберкульоз розвивається досить тривалий час. Тому здорова, на перший погляд, людина, яка не має жодних скарг, вже може мати малу форму хвороби.
Захворюваність органів дихання протягом останніх років займає перше місце у структурі загальної захворюваності населення. У структурі хронічних захворювань органів дихання основну питому вагу займають хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Проблемою хронічного обструктивного захворювання легень є те, що розвивається воно непомітно для хворого і до моменту появи задишки призводить до незворотних морфологічних змін у бронхолегеневій тканині.
2008 року у Львові зареєстровано 11 048 хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень. Управління охорони здоров’я м. Львова закупило в 2008 році 9 спірографів. Наразі всі медичні заклади Львова мають можливість проводити діагностичне дослідження кожному пацієнту, який кашляє.
З 1995 року в Україні, за відомостями ВООЗ, спостерігається епідемія туберкульозу. З 1990 по 2005 рік захворюваність усіма формами туберкульозу збільшилася у 2,6 рази або з 32 до 84 на 100 тис. населення. У 2007 р., порівняно з 2006, захворюваність на туберкульоз зменшилася на 4,1% і становила 79,8 на 100 тис. населення. Щороку від цієї хвороби помирає 10-11 тис. хворих, що становить більше 30 осіб на день.