У Львові розробляють схеми боротьби з корупцією

20:06, 28 листопада 2014

Дві сотні підприємців, держслужбовців та громадські активісти Львова створюють чіткі інструкції, як діяти простій людині, в якої вимагають хабара. Про це говорять на Антикорупційному форумі, який триває в УКУ.

«Завдання учасників – розробити модель поведінки людини в ситуації, коли вона стикається з корупцією. Ці схеми будуть зображені в інфографіці та простими вірусними методами будуть поширені через інтернет», – розповіла керівник Львівської бізнес-школи УКУ Софія Опацька.

Нові ідеї у Львівській міськраді впроваджує й 23-річний Тимофій Александронець, начальник управління інформаційних технологій ЛМР. Він впроваджує електронну систему документообігу між львів’янами та чиновниками. Якщо немає контакту з людиною, то немає і хабара. Молодий службовець також стикався з корупцією, хабара вимагав від нього інспектор ДАІ. Втім він певний, що зламати хребет системі можна – з новими кадрами та із зарплатою без конвертів.

«До прикладу, в департаменті розвитку, де я працюю, у нас середній вік 25-26 років, але вони ще мають старих шаблонів мислення. Потрібна, я вважаю, фінансова мотивація на рівні місцевого врядування, на державному рівні потрібно збільшувати зарплати для певних категорій чиновників», – розповів Тимофій Алексадронець.

А от підприємець Наталія Смуток з лютого бореться з корупцією на митниці. За ті мільйони, каже Наталія, які проходять в тіні, можна було б відремонтувати школи чи вилікувати тисячі пацієнтів.

«За одну машину, яка пересікала кордон, на митниці вимагали від 300 до 1000 грн, незважаючи на те, що всі документи були легальні. Це все платилося. Але відбувся Майдан, всі зрозуміли, що так діяти далі не можна», – поділилась своїм досвідом підприємець, засновник руху «Стоп хабар» Наталія Смуток.

Утім деякі підприємці не хочуть відмовлятись від корупційних схем, так їм простіше жити.