У Львові шахраї від імені міської ради замінюють вікна в історичній частині міста

Замість старих дерев'яних вікон пропонують встановити металопластикові

15:55, 24 лютого 2016

Представники львівської компанії, яка займається заміною вікон, проводять заміну дерев’яних вікон у історичній частині міста на металопластикові. Такі дії робітники пояснюють тим, що виконують доручення львівської мерії. Однак у міськраді про жодні доручення не знають і запевняють, що вікна замінюють шахраї.

Як розповіла ZAXID.NET мешканка будинку на вул. Левицького, 26, до неї прийшли майстри, які запевнили власницю, що діють за дорученням міської ради та змушені замінити вікна у її квартирі. Вони провели заміри вікон та виставили власниці квартири рахунок майже на 20 тисяч гривень за заміну п'яти історичних вікон на звичайні пластикові. При цьому майстри запевнили, що жінка може отримати знижку у 20%.

«До мене додому прийшли чоловіки, сказали, що з нашого будинку моя квартира і ще одна потрапили до міської програми заміни вікон. Я знаю, що міська рада проводить такі програми, але там знижки не 20%, а 50%. Тоді я їх запитала, а які вони поставлять вікна. Мені відповіли, що пластикові. Я відразу зрозуміла, що то якась афера», - розповіла власниця квартири Віра Гельнер.

Аби перевірити слова майстрів вона зателефонувала до управління охорони історичного середовища львівської міськради. Там львів’янку запевнили, що жодних програм із заміни вікон не проводять.

«Я офіційно заявляю, що управління охорони історичного середовища таких акцій не проводить. Тим паче не замінює дерев’яні вікна на пластикові. У нас є програма співпраці із GIZ, за якою ми реставруємо існуючі вікна та двері», - сказала начальниу управління охорони історичного середовища ЛМР Ліля Онищенко. 

За словами Віри Гельнер, майстри представились співробітниками компанії «Комфорт сервіс». Однак менеджери компанії  заперечили ZAXID.NET проведення будь-яких спільних програм із Львівською міською радою. 

Як повідомляв ZAXID.NET, аби відреставрувати старі вікна, львів'янам пропонують звертатись до управління охорони історичного середовища (вул. Валова, 20), або до Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ (вул. Богомольця, 6, третій поверх).

Згідно із програмою «реставрація історичних дверей та вікон», яку Львівська міськрада втілює разом з GIZ, протягом 2011-2014 років в історичній частині міста відреставрували 484 вікна.

Мешканці квартир, які хочуть відреставрувати вікна, сплачують 30% вартості реставрації, решту - уряд Німеччини.