6-10 вересня у Львові зберуться науковці з різних країн на ІІІ Міжнародну літню школу «Супермолекулярні системи в хімії та біології», що проходитиме у Національному університеті «Львівська політехніка». Родзинкою заходу стане приїзд до Львова вченого зі світовим ім’ям, Нобелівського лауреата у галузі хімії, професора Жана-Марі Лена.
Про це 6 вересня на брифінгу повідомив організатор конференції, завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології НУ «Львівська Політехніка» Володимир Новіков.
За його словами, Жан-Марі Лен прочитає публічну лекцію для студентів, науковців та громадськості. Лекція відбудеться 8 вересня о 17.00 в актовій залі І навчального корпусу НУ «Львівська політехніка» (вул. Карпінського, 2)
Як зазначив заступник директора Інституту органічної хімії НАН України, координатор «SupraChem» в Україні Віталій Кальченко, серії дворічної літньої школи були ініційовані Європейською Науково-дослідною Асоціацією «SupraChem» особливо для молодих хіміків, які починають свою наукову кар'єру в цікавій області супермолекулярної хімії. Попередні школи проходили в Туапсе (Росія) в 2006 і 2008 роках. «Україна має значні здобутки в галузі супермолекулярної хімії, тому вирішили провести ІІ школу тут, у Львові. Місто цікаве світовій спільноті. Можна відзначити високий рівень львівських науковців», - зазначив Віталій Кальченко.
За словами координатора Міжнародної літньої школи «Супермолекулярні системи в хімії та біології» Олександра Варнека, не виключено, що супермолекулярні системи дозволять створити нове життя, про це може й прочитати лекцію Жан-Марі Лен.
«Програма школи у Львові буде сфокусована на супрамолекулярній хімії і біології, природничих науках, нанотехнології і новітніх матеріалах. Програма буде складатися з пленарних доповідей, тематичних лекцій, усних доповідей молодих науковців та стендових презентацій. Суть проекту – залучити молодих науковців на високий рівень досліджень. Ця конференція – це змога молодим талановитим науковцям зав’язати стосунки в науковій сфері», - зазначив професор Володимир Новіков.
Нагадаємо, на час конференції до Львова з’їдуться провідні науковці з України, Франції, Росії та Німеччини. Серед провідних доповідачів будуть Аслан Цивадзе (Росія), Бурхард Koeніг (Німеччина), Мір Вайс Осейні (Франція), Марсель Хіберт (Франція), Сергій Комісаренко (Україна), Олександр Коновалов (Росія) й інші.