Патронатні сім’ї мають тимчасово опікуватися дітьми, що опинилися в кризі. Йдеться, до прикладу, про період, допоки триває суд щодо батьківських прав над малюком, або ж коли рідна мама-одиначка на лікуванні та інші випадки.
Катерина Долгова ‒ мама-вихователь, що створила чотири роки тому дитячий будинок сімейного типу і виховує 10 малюків, сиріт і дітей, позбавлених батьківської піклування. Жінка певна: патронатні сім’ї краща альтернатива притулку чи інтернату. Адже так дитина зможе легше пережити кризу.
«Важливо, щоб хтось був поруч з дітьми цілий день і вночі. Бо, коли малюки прийшли в мою сім’ю, з ними треба було бути постійно. І спати, і обійняти, і поцілувати, і нагодувати. Це було цілодобово, фактично. Володя, до прикладу, не міг засинати довший час. Допоки я не зрозуміла в чому проблема. Він просто хотів до чогось торкнутися. Я клала руку біля нього, і він засинав моментально», ‒ поділилася досвідом мама-вихователь ДБСТ Катерина Долгова.
Спершу, каже, було важко. Сашко, до прикладу, від браку любові агресував. Кидав морську свинку через вікно, постійно ліз у електрощиток, вікно. Катерина, як і до кожного, знайшла до хлопчика підхід. Стала йому за маму - Сашко взявся музикувати, вчиться. У них всі, як пальці однієї руки: кожен прибирає, готує їсти.
«В понеділок Степан готує вечерю, в середу готує Марта вечерю, в п’ятницю ‒ Женя, я і Соля», ‒ розповіла п’ятнадцятирічна вихованка у ДБСТ Тетяна.
У патронатній сім’ї малюк житиме до півроку. Але такі батьки мусять мати достатньо місця у квартирі, бути психічно здоровими, без кримінального минулого і всі члени сім’ї мають дати на це згоду. А держава їх в цьому підтримає грішми.
«Це, грубо кажучи, начебто дитина тимчасово пішла жити до знайомих, до родичів. Проте ці люди спеціально фахово підготовлені. Вони за це отримують зарплату. Зарплата визначена п’ятьма мінімальними доходами громадян за місяць. Але рахується кожен день буквально. Якщо дитина, наприклад, була 15 днів у патронатній сім’ї, то й 15 днів буде оплачено», ‒ пояснив начальник міського відділу «Служба у справах дітей» Ростислав Тимків.
Це зарплата у понад 8 тис. гривень в місяць. «Плюс» понад 3 тис. гривень ‒ соціальна допомога на дитину.
Телефон Служби у справах дітей +38 (032) 235-40-40, 297-58-83