У Львові шведи хочуть видобувати біогаз із мулу очисних споруд

17:20, 13 червня 2013

«Львівводоканал» спільно зі шведськими фахівцями розробили проект щодо будівництва метантенків – виробництва біогазу з мулу, який накопичується на очисних спорудах. Такий проект коштує 21 млн євро. Кошти на це мали би бути з позики і з грантів. Частину гранту на це дають самі шведи.

Про це ZAXID.NET повідомила прес-секретар «Львівводоканалу» Уляна Горбата.

«Шведи так нами цікавляться тому, що стічні води «Львводоканалу» після очисних споруд потрапляють у Полтву, а далі – в Західний Буг, і через Віслу потрапляють у їхні краї. І оскільки вони вже все зробили у себе, то тепер рухаються за течією до витоків», - розповіла вона.

Так, за шведські кошти у Львові вже проведено певні роботи. Раніше водоканал отримав від шведського уряду 6 млн доларів гранту, за які збудовано цех з решітками механічної очистки, повністю модернізована головна каналізаційна насосна станція (встановлено нове обладнання) тощо.

«Загалом комплекс очисних споруд Львова займає площу 110 гектарів, які постійно потребують оновлення. У питанні очисних споруд шведи є попереду планети по розмаїтих нових технологіях. Безперечно, їхній досвід та гранти є для нас дуже важливий. Адже вони не просто дають гроші, вони укладають договори зі своїми організаціями, які приїжджають і роблять усе власним обладнанням», - додала вона.

Нагадаємо, до Львівської міської ради звернулась шведська компанія, яка має намір дослідити Грибовицьке сміттєзвалище та оцінити можливість вироблення електроенергії з біогазу.

Компанія «Ензим» у Львові уже вводить інноваційний проект очистки стічних вод, у результаті якого підприємство отримає біогаз.