У Львові сім’ї учасників АТО почали звертатись по соціальну допомогу

18:58, 11 серпня 2014

У міському бюджеті Львова на виконання програми пільг для учасників АТО та їхніх родин віднайшли 2,5 млн грн. Із цієї суми 1,5 млн нададуть для одноразової грошові допомоги пораненим бійцям. Ще 1 млн грн скерують на компенсацію за звільнення сімей вояків від квартирної плати.

Як інформував ZAXID.NET, приносити документи на призначення грошової допомоги чи звільнення від квартплати потрібно в районні відділи соцзахисту. Пакет документів мінімальний, про їх перелік можна дізнатись телефоном. Але навіть якщо сам учасник бойових дій не зареєстрований у місті, а лише його дружина, діти чи батьки – за наданням пільг можуть звертатись вони.

Скажімо, чоловіка львів’янки Марії Підвірної мобілізували ще на початку весни. Спершу він служив поблизу Львова, а вже майже місяць – на сході. Марія ж разом з донькою живуть в орендованій квартирі, тому за квартплату відшкодування їй не належиться, а от на матеріальну допомогу, як дружина учасника АТО, вона зможе подавати документи.

«Треба мати довідку, яка засвідчує, що чоловік був на сході. Це може бути печатка у військовому квитку з місця бойових дій чи відрядний лист, що засвідчує, де саме була людина. У мого чоловіка ці документи є. Коли він повернеться, ми матимемо таку довідку для отримання допомоги», – розповіла Марія Підвірна.

Як пояснила завідувач сектору Галицького відділу управління соцзахисту Оксана Добош, «є затверджені бланки заяв, треба прийти з пакетом документів і заповнити ті заяви в нас у відділі соцзахисту. А далі… складається акт обстеження і, відповідно, виноситься на комісію».

Саме міська комісія упродовж 10 днів має визначити розмір одноразової грошової допомоги для учасників АТО. Залежатиме це від ступеня важкості поранення і від майнового стану родини. Але таку допомогу виплачуватимуть тільки тим, хто був поранений. Натомість усі без винятку вояки та їхні родини мають право на звільнення від квартирної плати. Переліки таких сімей укладають у відділах соцзахисту і передають їх до ЛКП.

«До 25 числа кожного місяця ми подаємо надавачам послуг ці списки, вони нараховують пільги, а місто відшкодовує надавачам послуг ту частину, яку би мали сплачувати мешканці», – зазначив в.о. начальника міського управління соцзахисту Ігор Кобрин.

За міською програмою підтримки учасників АТО та їхні сім’ї звільняють від квартплати принаймні до кінця цього року. В управлінні соцзахисту підрахували, що таких родин наразі буде не менше, ніж 1100.