У Львові ситуація із захворюваністю на кишкові інфекції стабільна, – медик

14:34, 10 червня 2011

Ситуація із захворюваністю на кишкові інфекції у місті Львові стабільна. Про це повідомив 10 червня журналістам начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Також у коментарі журналістам Володимир Зуб наголосив на потребу дотримуватися елементарних санітарних норм: мити руки, овочі та фрукти, їжу, яка потребує термічної обробки правильно готувати.

«Холера, просто кажучи, – це хвороба немитих рук. – Сказав медик і додав: – У Львові ситуація з кишковими інфекціями стабільна. Рівень захворюваності нормальний».

Крім того, завідувач відділу комунальної гігієни міської санітарно-епідеміологічної служби Мирослава Лесюк зазначила, що санслужба проводить постійні дослідження водойм на вміст кишкових паличок.

«Вони проводяться постійно, згідно з планом профілактики кишково-шлункових захворювань. Якби у нас такі випадки були, про них би чудово знали і були вжиті заходи. Наразі такої загрози у нас немає», – сказала вона, коментуючи ситуацію зі спалахом захворюваності на холеру на Сході України. Однак Мирослава Лесюк вбачає у цьому контексті небезпеку у великих потоках туристів до Львова з різних куточків країни.

Крім того, Володимир Зуб наголосив, що в гарячу пору року існує небезпека негативних наслідків дії прямих сонячних променів на організм людини. Він порадив уникати довгого перебування на сонці, особливо людям, які страждають від серцево-судинних захворювань.

«Треба вживати багато рідини, стежити за станом свого здоров’я, не займатися надмірною фізичною працею», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET , загальна кількість хворих на холеру - 16, з яких 15 - у Маріуполі.

Медики вже встановили джерело спалаху холери. Висновки санепідемстанції свідчать про те, що джерелом спалаху холери в Донецькій області стали каналізаційні стоки.

Лікарі не виключають масового поширення холери в інших регіонах, окрім Донецької області, де і з'явилися перші хворі.

Холероподібні вібріони знайшли в Дніпрі, а також у водоймах Мелітополя і Бердянська.

Попередньо встановлено, що на території Маріуполя особи, в обов'язки яких входить виконання правил і норм з метою запобігання епідемічних та інших інфекційних захворювань, порушили санітарні правила щодо попередження зазначених захворювань.

Днями Маріупольське міське управління Міністерства внутрішніх справ порушило кримінальну справу за фактом розповсюдження холери. Справу порушено за статтею 325 Кримінального кодексу ("порушення правил боротьби з епідемією").