Близько 20 активістів спробували зірвати громадські слухання стосовно будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. Слухання були ініційовані Міністерством екології та природних ресурсів України і стартували у Личаківській районній адміністрації о 15:00.
На громадських слухання зареєструвалося 258 людей – це мешканці районів Знесіння та Рясного. З них 18 людей зареєструвалося на виступи, а 5 подали письмові звернення. На слуханнях планувалась доповідь керівника ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі щодо моделі сміттєпереробного заводу, який мають будувати на вул. Пластовій. Окрім того, на слуханнях були присутні головний інженер проекту сміттєпереробного заводу Микола Хршановський і представник Міністерства екології та природних ресурсів.
На початку слухань близько 20 активістів спробували перешкодити презентації моделі сміттєпереробного заводу. Зокрема, перед людьми виступив ГО «Відродження Знесіння» Рустам Курбанов, заявивши, що не допустить будівництва заводу. Його підтримала голова ГО «Соціальний захист населення та учасників АТО» Леся Турашвілі. Після цього близько 20 людей встали з місць з вигуками «Ганьба», «Банду геть».
Після цього активісти провели власне голосування стосовно визнання цих громадських слухань такими, що не відбулося. За таке рішення проголосувало 170 людей, 1 був проти, а решта утрималась. Додамо, що відповідно до закону «Про оцінку впливу на довкілля», громадські слухання стосовно ОВД мають проводитися у форматі обговорення та не передбачають голосування. У зв'язку із цим голосування, яке провели активісти, не може вважатись легітимним.
О 17:00 громадські слухання закрили, визнавши їх такими, що відбулися. Оскільки під час слухань представники Мінекології, «Зеленого міста» та проектанти не отримали жодного запитання від присутніх, вони візьмуть до уваги письмові звернення мешканців.
Громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу зірвали (фото ЛМР)
Нагадаємо, за два роки у Львові планують збудувати перший в Україні сміттєпереробний завод механіко-біологічної переробки відходів. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.