У Львові спроектували соціальний гуртожиток

18:25, 19 листопада 2012

Львівська міська рада разом із Львівською ОДА подали до Міністерства соціальної політики проект соціального гуртожитку для колишніх вихованців дитячих будинків, де мали б жити діти, позбавлені батьківської опіки, а також сироти, які вже стали повнолітніми.

Як повідомляють «Головні новини Львова», зокрема, близько чверті вихованців Львівського дитячого будинку №1 після школи потрапляє на вулицю. Директор дитбудинку Марія Чернік розповіла, що до неї нерідко звертаються випускники з проханнями допомогти з пошуком роботи – або просто грішми.

«Доля цих дітей, які пішли з інтернатів – тяжка. Зараз хлопчик приходить до нас, Дмитро… На вулиці дитина. Роботи нема, житла нема», - зазначила вона.

Аби допомогти вирішити цю проблему, Львівська міськрада і Львівська ОДА звернулися до уряду з проектом, за яким пропонується реконструювати приміщення на вул. Угорській, 2 під соціальний гуртожиток.

«Міський голова прийняв рішення продовжити створення системи, яка б підтримувала сиріт, які вчаться у вишах і професійно-технічних закладах – для того, щоб вони мали можливість ще 3-5 років дбати про навчання, а не дбати про те, де вони живуть», - зазначив директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олег Березюк.

Передбачається, що в гуртожитку має бути комплекс для навчання, заняття спортом та проживання, розрахований на сотню осіб. На сьогодні перші два поверхи на вул. Угорській, 2 орендує соціальний гуртожиток громадська організація «Оселя». Наразі там є десять кімнат, у кожній з яких мають мешкати по дві особи.

«Остаточну угоду ми підписали у квітні цього року, і відразу взялися за ремонтні роботи. Зараз тут живуть четверо людей, а до кінця ремонтних робіт плануємо поселити 20 людей», - розповіла журналістам працівник ГО «Оселя» Мар’яна Соха. За її словами, ремонт планують завершити до кінця року.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.

Нагадаємо, що в межах проекту «Право на дитинство» на ZAXID.NETвийшли статті Життя без Дня матері, Позбавлені сім’їі Право на дитинство. Малюки.