У Львові стали більше збирати вторинної сировини

14:14, 10 жовтня 2014

Упродовж 2013-2014 років завдяки збору і переробці вторинної сировини вивіз сміття від мешканців міста на сміттєзвалище зменшився на 2411 тонн. Про це сьогодні, 10 жовтня, повідомив начальник міського управління житлового господарства Юрій Голець. За його словами, про позитивну динаміку свідчить те, що у 2012-2013 роках вивезення твердих побутових відходів зменшилось лише на 360 тонн.

При цьому він наголосив, що міська влада не витрачала грошей на організацію роздільного збору відходів. Натомість фірми-перевізники інвестували в нові контейнери та контейнерні майданчики близько 14 млн грн. Станом на 1 жовтня цього року в місті облаштували 697 накритих та огороджених контейнерних майданчиків. Підприємства встановили 292 контейнери для паперу, 396 – для скла, 923 – для пластикових пляшок. «Було домовлено з перевізниками, що вони інвестують ці кошти зі своїх доходів підприємств, і покращать санітарний стан контейнерних майданчиків і сміттєвих баків», – сказав Юрій Голець.

Керівник відділу логістики компанії АВЕ – одного із п’яти перевізників, що збирають та вивозять тверді побутові відходи, Юрій Демцьо також відзначив прогрес у зборі вторинної сировини: «На початках, у 2010-2011 роках, ми збирали по 10 тонн пет-пляшок на місяць, з яких 60% було інших відходів, а чистого пластику – лише 40%. Станом на сьогодні ми збираємо близько 20 тонн, з яких забруднених тільки 30%». Він також повідомив, що підприємство кожного місяця відбирає близько 10 тонн чистого скла та 500 кг паперу.

Серед проблем, з якими стикають підприємства, Юрій Демцьо назвав те, що люди викидають у контейнери роздільного збору інше сміття. Натомість коректно викинуті пляшки, пластик і папір з контейнерів витягують. Із крадіжками сміття підприємства борються, закриваючи контейнери на замки. «Раніше ми ставили велосипедні замки, але знайшлися умільці, які їх зривали і відкривали контейнери. Зараз ми маємо нову систему – це потаємні замки, яких взагалі не видно ззовні. Це збільшує накопичення вторинної сировини», — розповів Юрій Демцьо. При цьому він не повідомив, який прибуток отримує підприємство, реалізуючи зібране скло, папір та пластик. Лише зазначив, що вкладені в розвиток інфраструктури інвестиції ще не окупились.

Щороку Львів вивозить на сміттєзвалище у Грибовичах близько 240 тис. тонн твердих побутових відходів.