8 червня у Львові у галереї «Дзиґа» відбулося відкриття арт-проекту «Мінімум-Максимум», у межах якого представлено роботи молодих митців-провокаторів Івана Небесника, Олега Сусленка та Руслана Тремби.
Проект "Мінімум-максимум" – це роботи Івана Небесника під назвою "Властивості речовини", Олега Сусленка – "Фома Невіруючий", Руслана Тремби – "Громадська мастурбація".
"Провокація робить певну акцію, а суспільство має зробити реакції на неї. Назвати себе провокатором – нетактовно… Багато ідей реалізуються зараз і при цьому забувається потрошки естетичний бік. У нашому проекті ми використовуємо мінімалістські засоби, та все ж у цих роботах є засади композиції, кольорознавства тощо. Кожен з авторів має свої погляди на якісь речі, але ми об’єднані на основі мінімалізму", – розповів Іван Небесник.
З його слів, арт-проект "Мінімум-максимум" визрів як пошук естетики.
"Стержнем відбору робіт була естетика мінімалізму", – додав він.
Водночас, арт-директор галереї "Дзиґа" Влодко Кауфман, молоді художники у своїх творах роблять спробу охарактеризувати соціум, який їх оточує.
"Все, що робиться в суспільстві, у мистецтві, – це пропозиція. Це агресивна філософія. Ваш вибір – як це сприймати. Сучасне мистецтво завжди йтиме поряд, паралельно, ніколи не буде перетинатись із мистецтвом класичним. Таке мистецтво ні у кого не питає прав, воно просто існує… Загалом, сучасне мистецтво – це діагностика усього, що відбувається у соціумі", – додав Влодко Кауфман.
Проект "Мінімум-максимум" триватиме у "Дзизі" до 22 червня.