Цього року у проекті «Від Романа до Йордана» взяли участь десять митців: одні з них працюють в текстилі, інші в кераміці, в іконописі. Якщо попередні роки теми були «Вертеп» чи, до прикладу, «Львівська Богородиця», то цьогоріч – це «Хор ангелів». Митці зображували наших хранителів.
«Це не Бог, не Христос, не Діва Марія... Це щось таке, як з дитячої молитви. Щось таке миле, добре, затишне, домашнє. Щось таке з дитинства, дуже лагідне. І те, що завжди тебе охороняє, завжди з тобою», – описала свої текстильні роботи мисткиня Ярослава Ткачук.
Проект зародився 6 років тому. Напередодні мисткині Ярослава Ткачук з Олею Кравченко мандрували до Австрії. І там надибали місцеві ярмарки, повні національних оздоб. Тож вирішили і українцям запропонувати альтернативу китайським та радянським святковим дрібничкам, щоб плекалось в країні своє.
«У дитячому садочку, в школі була зірка на ялинці. І це було якось так дивно... Бо приїжджаєш до бабусі додому – а в неї ангелик на верхівці ялинки. Це було щось неймовірно близьке, класне. Такий злам шаблону. Той ангелик з верхівки ялинки, який ще був, мабуть, передвоєнний – то те найближче», – поділився спогадами іконописець Роман Зілінко.
Проект триватиме кілька місяців і вмістить в себе кілька імпрез. За цей час чарівний мистецький світ глядач зможе розгледіти в галереї «ICONART» вже у вівторок, 6 грудня, за тиждень інший підпроект – «Когути» – буде в кав’ярні «Старі Мури», а далі ще й виставка «Нев'янучий цвіт» помандрує до Коломиї.
«Ми назвали проект «Від Романа до Йордана», бо, власне, свята українські починаються з 1 грудня, на іменини Романів, і тривають аж до Йордана. Тобто майже два місяці триває наш «Рамадан», – додала мисткиня Оля Кравченко.