У Львові стартував культурний форум ДОНКУЛЬТ

18:42, 16 червня 2015

У Львові науковці, театрали, письменники та художники на форумі ДОНКУЛЬТ почали говорити про історію та культуру Донбасу.

У перший день форуму ДОНКУЛЬТ просто неба на площі Ринок відкрили історичну виставку "Праця, виснаження та успіх. Міста-корпорації в Донбасі". Науковці Львівського центру міської історії та Канадського інституту українських студій зібрали в архівах найцікавіші факти і фотографії про індустріальне місто Донецьк, колись Юзівку, названу так на честь засновника поселення - британського підприємця Джона Юза. 

"Ми намагалися не ідеалізувати Донбас, а показати Донецьк як типове промислове місто, де усе життя вирувало навколо заводу. На цьому заводі вирішували, як люди працюють, як вони відпочивають, що вони їдять, скільки п'ють. У таких корпоративних містах не було мерії, усе вирішувало заводоуправління", - розповів співавтор виставки Володимир Куліков.

Тим часом у міській раді лекцію прочитав Гіроакі Куромія – американський професор історії Університету Індіани. Науковець досліджував історію Донбасу.  

"Нині Донбас має поставити собі чітке питання: чи хочуть вони бути у складі України, чи Росії. Історія переконує, що люди із Донбасу відмовляться від Росії, бо вони знають, як Москва тероризувала країну. Мені здається, Україна буде для них більш приваблива. Але Києву треба активніше і переконливіше показувати успішне майбутнє України", - переконує професор Гіроакі Куромія.

Ще однією масштабною подією першого дня ДОНКУЛЬТу стало відкриття виставки у Палаці мистецтв, де привезли мистецькі твори класиків та сучасних авторів. 

"Малярство, графіка, скульптура, інсталяція, фотографія та відеоарт розкажуть, які цінності має шахтарський край. На перший погляд, здається, що на Донбасі нема ніякої мистецької школи, але це дуже хибне уявлення. Тому запрошуємо переконатися у цьому", - розповіла Оксана Баршинова, співкуратор візуальної програми ДОНКУЛЬТ. 

Культурний форум ДОНКУЛЬТ триватиме у Львові до 30 червня.