У Львові стартував перший Lviv City Market

Lviv City Market: від хендмейду до бізнесу

17:26, 25 квітня 2015

25 квітня у «Першій львівській медіатеці» відкрився ярмарок креативних майстерень та дизайнерів Lviv City Market.

Три десятки учасників – молоді митці, дизайнери й умільці пропонують унікальні, стильні речі для людей і побуту.

«Подібні виставки відбуваються у великих українських містах регулярно. Львів чомусь із цим забарився, хоча є величезна кількість творчих людей, які роблять цікаві речі, які охоче купуватимуть, коли довідаються про них», – зазначила ZAXID.NET Ліда Шигимага з «Першої львівської медіатеки».

За її словами, анкети подали понад 200 заявників. Право брати участь отримали ті, чия продукція виглядає найбільш унікально і готовою до продажу.

На Lviv City Market представлені аксесуари та прикраси для чоловіків і жінок. Окремо хотілося б виділити метелики та краватки Good Fellow, скляні прикраси Haluzka та прикраси з сухими квітами під склом від Туча.

Пропонуються художні листівки з тонким чуттєвим живописом, як у Мирослави Скіри та Tukoni.

Вдалося побачити футболки з дійсно унікальними зображеннями від «Майстерні вибійки». Уся справа в техніці, ніякого масового друку, застосовується вибійка – зображення наносять відтисками з дерев’яних кліше, розроблених окремо для кожного нового виробу.

«Вибійка – це давня техніка, яку у 18 столітті витіснив промисловий друк, проте по селах на Західній Україні вона застосовувалася аж до війни. Відомою є «Яворівська вибійка». Мене дратує, коли віддрукований принт на футболці подають як унікальний. Це – не так... У нас спершу з’явилася одна футболка, потім друга у подарунок друзям. Далі – перші замовлення. На сьогодні уже понад 100 виробів продали», – зазначив ZAXID.NET Олександр Бриндіков.

За його оцінкою, Lviv City Market – подія хороша, оскільки дозволяє репрезентувати продукцію, яка дійсно зроблена вручну і є неповторною. Тут вона не губиться серед сувенірів, які вийшли з масового конвеєру, є тривіальними й підіграють масовим смакам.

Уже цілком самодостатньою справою є проект «Haluzka». Майстриня Роксолана Худоба зазначила, що її декоративні прикраси зі скла та світильники добре продаються у крамницях великих міст України.

«Haluzka – моє основне заняття: це – і творчість, і те, чим я заробляю», – зазначила вона.

Для інших же подія стала можливістю уперше заявити про себе.

Зокрема, вперше було представлено гру-квест Best Quest «Вартові Середмістя». За умовами гри, необхідно здійснити мандрівку центральними вуличками Львова, виконуючи завдання квеcту. Необхідно віднайти 14 об’єктів, і відмітити це наклейками на карті.

Співавтор ідеї Юлія Свиріпа зазначила, що Best Quest «Вартові Середмістя» вдалося довести до стадії готового продукту, завдяки попередньому досвіду. Перша гра була лише настільною, і не знайшлося бажаючих підтримати фінансово її випуск. Ця ж – одночасно настільна гра, путівник та екскурсійний квест – пропозиція нова, й львівські крамниці беруть її на продаж.

Спробували заявити про себе на Lviv City Market й дизайнери. Представлені вовняні килими Mela Organic Wool, дерев’яні ложки і миски Voice Of The Wood, настільні лампи від майстерні промислового дизайну Bureaucraft.

Загалом помітно, що учасники вкладають свої сили, майстерність, гроші у те, щоб створити якісну, конкурентну продукцію. Відчувається усвідомлення, що уміти зробити гарний виріб недостатньо, необхідно робити реально класні речі, завойовувати аудиторію і клієнтів. Приємно, що молода генерація не боїться започатковувати бізнес, і намагається робити це зі смаком.

Прикметно, що розвиватися у цьому сенсі допомагають нові комунікаційні технології та соцмережі. Уся кампанія з інформування Lviv City Market, а вона була активною, відбулася на сторінці у Facebook. Тут же акаунти більшості представлених учасників.

Сам формат заходу, на думку учасників та відвідувачів, треба змінювати – його необхідно виводити на велику площу під відкрите небо. Добре було б організувати цілий фестиваль якісного хендмейду в одному з парків Львова.