У Львові зібралися представники ОСББ на всеукраїнський форум. На ньому обговорюють сучасні тенденції у сфері енергоефективності, взаємодію бізнесу та влади в управлінні житловою нерухомістю, лобіювання інтересів голів ОСББ та асоціацій в розробці та підготовці законодавчих проектів.
Такий форум вдесяте проводиться у Львові. У його межах підписали меморандум про співпрацю між Львовом та Фондом енергоефективності. Львів став десятим містом, що підтримали реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців у партнерстві з Фондом енергоефективності.
«Сторони-підписанти меморандуму зобов’язалися впроваджувати в регіоні інструменти енергозбереження та підтримувати заходи для енергетичної ефективності будівель. Передбачається, що спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергоресурсів та витрат на комунальні послуги ОСББ, поліпшенню зовнішнього вигляду будівель, продовженню терміну їх експлуатації, підвищенню рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшенню їхньої вартості», — повідомляє прес-служба ЛМР.
Учасники обговорили реалії чинного законодавства та реалізацію реформи ЖКГ.
«Ми вже 10 років працюємо у цьому напрямку. І прийшли до багатьох змін, зокрема, на законодавчому рівні. Зараз ми отримали механізм прийняття рішень у будинку. Усе це напрацювання, зокрема, розробка детального плану комунікації ОСББ», — зазначила президентка Всеукраїнської асоціації ради голів ОСББ Наталія Олійник.
фото прес-служби ЛМР
«Спільнота ОСББ використала максимально можливості та зміни, які були прийнятті у 2015 році, зокрема, кредитування. Зараз, насамперед, я би хотів порадити нам, як ОСББ, долучатись до судів та судової практики. Спільноті потрібно формувати практику відповідно до закону. Нам просто необхідні лобіювання та комунікація, аби ініціювати зміни у законодавстві, якщо ми їх насправді потребуємо. І найголовніше у нашій справі — обмін досвідом, адже нам потрібно проводити освітні заходи для мешканців та підвищувати свідомість українців у питаннях ОСББ», — зазначив юрист та національний консультант проекту Houses Дмитро Левицький.
Мер Львова зазначив, що місто фінансово допомагає і буде допомагати ремонтувати будинки ОСББ. Вже кілька років у Львові діє спеціальна програма співфінансування проектів з енергозбереження.
«Світова практика, теорія права з питань управління спільним майном не знайшла більш ефективної форми управління, ніж ОСББ. Ми можемо і без ОСББ управляти будинками, але ефективно управляти, прозоро адмініструвати кошти можна сьогодні лише через ОСББ», ‒ підсумувала міністерка Альона Бабак.
X Всеукраїнський форум ОСББ у Львові триватиме впродовж двох днів. На його проведення з міського бюджету виділили 200 тис. грн. На ньому зібралися 250 учасників.
До слова, у Львові зареєстровано 1360 ОСББ у 1458 будинках. З 2014 року кількість ОСББ зросла на 272% порівняно з кількістю створених за попередні 19 років.