У Львові стартує десятиденний Тиждень Актуального Мистецтва

16:14, 19 серпня 2010

З 20 до 29 серпня у Львові відбуватиметься один із найбільших в Україні фестиваль сучасного мистецтва - «Тиждень Актуального Мистецтва». Темою «Тижня-2010» заявлено «На межі: абстрактне versus реальне». Про це 19 серпня під час прес-конференції повідомив організатор фестивалю Влодко Кауфман.

В.Кауфман зазначив, що цього року фестиваль буде дуже розлогим географічно. Локаціями фестивалю будуть: галерея «Дзиґа», «Музей ідей», «Фабрика Повидла», Палац мистецтв, Львівська галерея мистецтв, фотоклуб «Ч.Б. 5 х 5», кінопалац «Копернік», «Перший український театр для дітей та юнацтва», площі міста.

У блоці «Авторські проекти» будуть представлені роботи молодих художників, українських та польських, які презентує одна з найпотужніших польських галерей сучасного мистецтва з Любліну «Biala». Вони будуть виставлятися на «Фабриці Повидла» та у Палаці мистецтв.

Ваги молоді мають додати класики. За словами В.Кауфмана, запрошено трьох українських художників: презентуватиметься спільний проект Василя Бажая, Тіберія Сільваші та екс-львів’янина Романа Жука, що зараз мешкає і творить у Голландії.

Під час прес-конференції Тіберій Сільваші зазначив: «Проект є цікавим. «Реалізм versus абстракція» – справді важлива річ, особливо зараз. Мене дуже тішить альманах, який вийшов до фестивалю. Опубліковані сильні тексти. Це - дуже важлива річ, бо по суті ми пропустили для аналізу дев’яності роки ХХ століття та двотисячні роки. Дуже важливо зараз почати хоча б думати, аналізувати, що відбулося за цей час у сучасному мистецтві».

Він додав: «Мене представляють класиком. Складається враження, що це – вже все. Я думаю, і усі мої колеги, які зі мою виставляються, можемо сказати - це ще не кінець».

Ще одним традиційним блоком фестивалю є «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові», під час яких можна буде не лише спостерігати перформенсистів, а й учитися цьому мистецтву. Так діятиме «Школа перформансу». Вести школу буде знову Януш Болдиґа, йому асистуватиме відома мисткиня Барбара Штурм. До школи зголосилося близько 50 осіб зі Львова, Ужгорода, Одеси, Харкова та Києва.

«Мене це дуже тішить, я серйозно переймаюся розвитком перформансу в Україні. Зрозуміло, ще рано говорити про народження нових цікавих художників у цій царині, але маю надію, що за деякий час з’являться художники, які в цьому жанрі будуть працювати принаймні регулярно», - зазначив В.Кауфман.

Третім блоком буде фестиваль сучасного медіа-мистецтва «МедіаДепо», який цього року відбуватиметься на Великій сцені Першого українського театру для дітей та юнацтва.

Також у рамках «Тижня» пройде Міжнародний польсько-український симпозіум, присвячений питанням сучасного мистецтва. У ньому візьмуть участь 20 лекторів із Польщі й України, а також спостерігачі з головних культурних центрів країни.