4-7 квітня у Львові покажуть документальну частину Фестивалю американського кіно «Незалежність». У програмі – шість документальних фільмів про США сьогодні та те, якою ціною і якими методами цій країні вдається бути такою, якою ми її знаємо.
Партнером показів фестивалю «Незалежність» у Львові цьогоріч стала мистецька формація Wiz-Art.
«Ми вирішили як партнери організувати цю подію у Львові, бо нам цікаво привозити локальним глядачам фільми, які їх розвивають, збагачують їхні думки, фільми, які наповнені змістом та різними поглядами на звичні речі. Для нас це означає розширення кола людей, які отримають доступ до якісного та змістовного кіно, навіть якщо у ваших кишенях гуляє вітер», – розповіла креативна директорка фестивалю Wiz-Art Ольга Райтер.
PR-директорка фестивалю «Незалежність» Анна Бурдіна вважає, попри те, що це фестиваль американського кіно – у фільмах мовиться про проблеми, спільні для людей у різноманітних частинах світу.
Покази відбудуться у кінотеатрі «Коперник». Фільми транслюватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами. Вхід на усі покази – вільний.
Фестиваль відбувається за підтримки посольства США в Україні.
Програма фестивалю «Незалежність»
«Тендітні плечі, переосмислення Барбі»
Четвер, 4 квітня, 19:00. Режисер: Андреа Блауґрунд Невінс (2018, 92 хв.)
Барбі – найвідоміша лялька в історії, ікона моди і мішень для феміністок. Цей красномовний документальний фільм (на головному фото) містить небачені раніше кадри, показує найбільші зміни, що відбулись з Барбі, та досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки. За допомогою інтерв’ю з Ґлорією Стайнем, Роксаною Ґей, Пеґґі Оренстайн, інсайдерами компанії Mattel і культурологами, стрічка розкриває поступ і реґрес нещодавньої боротьби жінок за рівні права, а також показує шість десятиліть шокуюче сексистських ЗМІ та свідчення очевидців про винайдення та еволюцію Барбі.
«Світ під твоїми ногами»
П'ятниця, 5 квітня 19:00. Режисер: Джеремі Воркмен (2018, 96 хв.)
Ось уже понад шість років 37-річний Метт Ґрін втілює незвичну місію. Він прогулюється кожною вулицею в Нью-Йорку – це шлях довжиною в 13 тисяч кілометрів, що пролягає сотнями районів. Аби втілити цей проект, Метт звільнився з роботи, відмовився від квартири і тепер він живе приблизно на 15 доларів на день. Коли він не гуляє, Метт приділяє свій час вивченню нескінченних цікавинок, які трапляються йому на очі – від національних пам’яток до непоказних каналізаційних отворів. Попри те, що Метт присвятив роки свого життя такій пригоді, він достеменно не знає, навіщо це робить. Він просто відчуває потребу йти і шукати те, що дозволяє зрозуміти світ і людей, які його населяють. Це історія особистої місії однієї людини – це шлях пізнання та людяності, що дозволяє побачити дива.
«Служила, як дівчина»
Субота, 6 квітня, 17:00. Режисер: Ліса Геслов (2017, 90 хв.)
Це безпосередній погляд на кількох американок, які повертаються до мирного життя після служби в Іраку та Афґаністані. Травматизовані американські жінки-військові часто густо повертаються додому до неприкрашених реалій – на це рідко зважають і про це рідко говорять. Даючи раду посттравматичному синдромому, відсутністю житла, розбитим родинам, тяжким хворобам, фізичним травмам та наслідкам сексуального насильства у війську, ці неймовірні жінки знаходять способи адаптуватися та побороти виснажливі випробування беручи участь у конкурсі «Міс американська ветеранка». За підтримки засновниці конкурсу Джас Бут, яка сама раніше служила, ці жінки використовують досвід участі в конкурсі, аби знайти своє майбутнє та свою особистість, втрачену на полі бою.
«Некрологи»
Субота, 6 квітня, 19:00. Режисер: Ванесса Ґулд (2016, 93 хв.)
Дарма ніхто не хоче розмовляти з ними на вечірках, адже автори некрологів – це надиво весела компанія. За десять годин до того, як газети потрапляють до поштових скриньок, – а тепер за десять хвилин до появи новини в інтернеті, – автор некролога працює наввипередки з часом, щоб підбити підсумки довгого й унікального життя в тексті на 1000 слів або менше. Потім деталі цього життя лишаються в культурній пам’яті поміж щоденних новин про війни, політику та результати футбольних матчів. «Некрологи» – це перший документальний фільм, що досліджує світ таких авторів та предмет їхньої роботи. У центрі оповіді – леґендарна команда видання The New York Times, яка наповнює свою щоденну роботу журналістською завзятістю та літературним талантом… Це історія про тих, хто по гарячих слідах пише хроніку життя після смерті; фільм ставить чи не найважливіші питання, які виникають у кожного з нас – про життя, про пам’ять і про невідворотний плин часу. Зрештою, що в нашому світі не помирає?
«Винаходячи завтра»
Неділя, 7 квітня, 17:00. Режисер: Лора Нікс (2018, 105 хв.)
Познайомтеся з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю просто в себе вдома, водночас переживаючи сумніви та комплекси пубертатного віку. Вирушайте в подорож із цими непересічними підлітками, які готують свої проекти для найбільшого в світі шкільного з'їзду з природознавства та науки – Міжнародної виставки науки та інженерства ISEF, започаткованої Науково-громадським товариством.
«Врівноваження терезів»
Неділя, 7 квітня, 19:00. Режисер: Шерон Ровен (2016, 58 хв)
Документалістка Шерон Ровен розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії, а також показує перешкоди, що стоять перед молодими жінками сьогодні. Протягом понад двох десятиліть Шерон взяла інтерв'ю в більше ніж 40 адвокаток, охопивши п'ять поколінь – від судді Верховного суду Рут Ґінсбурґ та відомої адвокатки з питань захисту громадянських прав Ґлорії Оллред, до молодих правниць і студенток, які починають свою діяльність у професії сьогодні. Після фільму – обговорення з представницями Асоціації жінок України «ЮрФем».